Siyasetin aklını politikaya kurban etmeyin!

Siyaset, çözüm odaklı bir mekanizmadan beslendiği gibi aynı zamanda dilini kullanarak yeni çözümler üretmek de sanat ister.Politika, batıda daha yaygın kullanılan bir dil olduğu gibi riyakârlık ve...

Siyaset, çözüm odaklı bir mekanizmadan beslendiği gibi aynı zamanda dilini kullanarak yeni çözümler üretmek de sanat ister.

Politika, batıda daha yaygın kullanılan bir dil olduğu gibi riyakârlık ve ikiyüzlülük üzerine kurulu olan, etimolojik olarak devlet ve vatandaşın idaresi şeklindeki yönetim biçimidir. 

Dolayısıyla politika dili aldatma, yalan, gerçekle uygun olmayan kavramlar üzerine inşa edilmiş bir batı çıkmazıdır. Bu nedenle siyaset ve politikanın anlam ve amaç noktasında farklı içerikler barındırdığını görmezden gelmemek gerekir.

Gelelim asıl konumuza… Bilindiği üzere 19 yıldır AK Parti iktidarında ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ düsturu ön planda tutuluyor. Yola çıkan yönetim kadrosu, söylemleriyle güven vererek liyakat kriterleriyle ve aidiyet duygusuyla 2002 yılında iktidara gelmiştir. 

Bu yazıyı kaleme alırken, şunu da belirtelim, tek bir amaç hedeflenmektedir:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Siyasetin politik söylem çıkmazı 12 Ekim 2021 | 54 Okunma Kim demiş Erdoğan yalnız? 05 Ekim 2021 | 389 Okunma Siyasal İslam’ın Kemalizm oryantali 28 Eylül 2021 | 201 Okunma Yozlaşmış kafalar, hakikat gerçeğini göremezler… 21 Eylül 2021 | 67 Okunma Gıda sektörü, market kartellerinin elinde 14 Eylül 2021 | 326 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar