Her babayiğit Siyonizme meydan okuyamaz; bir lider hariç

Yahudilerin ve Hıristiyanların 2000 yılı aşkın bir süredir Trump’ı kendilerine vahy edilen mehdi olarak gördüğünü biliyor muydunuz? Yahudilerin inancına göre Yahudi ulusu onurlu bir iş için son kez bir...

Yahudilerin ve Hıristiyanların 2000 yılı aşkın bir süredir Trump’ı kendilerine vahy edilen mehdi olarak gördüğünü biliyor muydunuz? Yahudilerin inancına göre Yahudi ulusu onurlu bir iş için son kez bir araya gelecek, Mesih cennetten inecek ve Yahudileri doğru yola götürecek. İşte bu inanca sahip sapkın zihniyet yani Siyonist Yahudiler ile Siyonist Hıristiyanlar, Kudüs’ün Siyonizmin başkenti olduğuna Trump’ı ikna etmeye çalıştı ve başardı.  

Siyonizmin, kendilerini insanüstü görmeye başlayan bir kesim tarafından, yeni şizofrenik bir algı olarak karşımıza çıktığını unutmayalım. Siyonist protokolleri incelendiğinde birçok Siyonizmin babalarının karşımıza çıktığını görmekteyiz. Bunlardan biri Siyasal Siyonizm’in kuramcısı Theodor Herzl; Siyonizm’i ‘bulan kişi’ olarak gösterilmişse de, Siyonizm kavramı ondan önce de vardı. Herzl’in kendisi asimile olmuş bir burjuva idi. Ancak sonunda Herzl, asimilasyonun çıkmaz bir yol olduğunu anlamakta gecikmedi; “Yalnızca atalarımızın dinini koruyarak yaşadığımız ülkelerin uluslarına karışmaya çabaladık. Ama bize izin verilmedi. Sadık, hatta bazen fazla sadık olmamız boşuna. Ülkemizin sanatına ve bilimine, ticaret ve değişim yöntemleriyle zenginliğine katkıda bulunmaya çabalamamız boşuna” diyordu. 

Siyonist Yahudiler birlik içinde hareketi sağlıyorlardı. Bu da şaşmayan tarihi bir olguydu. Aslında Herzl’in harekete en önemli katkısı, “Yahudi halkı için bir devlet” fikriydi. Gerçi Herzl başlangıçta, devletin yeri ile pek az ilgilenmekteydi; henüz Filistin’i ve İbraniceyi telaffuz etmiyordu. Ancak 1895’ten itibaren Herzl, Paris’te Başhaham Zadoc Kahn Max Nordau, Londra’da Zangwill, Alban Goldsmith ve Sir Montegu gibi önde gelen Yahudilerin dikkatini de çekti. Herzl, “Yüzyıllardır devleti olmayan Yahudi burjuvazisi, çürümüşlüğü ile Yahudi ulusunu zehirlemektedir” diyordu. Herzl, artık Siyonist düşüncelerini irdelemek için dünya kongresi şeklinde bir Yahudi parlamentosu fikrini işlemeye başlamıştı. Asimile olmuş Yahudiler, onun plânını bozmaya çalışıyordu ancak Doğu ülkelerindeki Yahudilerden katılma mesajları geliyordu. 

Siyonizmin yeryüzünde çok sistemli çalıştığını hepimiz biliyoruz. Bu küresel sömürü örgütü, siyasi partilerden tutun da, iş dünyasın büyük kuruluşlarından, uluslararası bütün yayın kuruluşlarına kadar nerdeyse her kutbu ele geçirmiş ya da satın almıştır. 

Siyonizmin Donald Trump’ı Ortadoğu’da harika çocuk ilan etmesi bizleri şaşırtmamalı. Bu ruh hali bozuk adam, kutsal kitaplardan kendisine vahiy geldiğini ilan ediyor. Buna rağmen Trump’ın etrafında şekillenen Siyonizm çeteleri dünyayla bağlarını neredeyse izole etmiştir. 

Donald Trump’ın Amerika Birleşik Devletleri başkanı olacağının 2000 yıl önce kutsal kitaplarında kendilerine haber verildiğini ifade eden ve buna kesin bir irade ile inanan Evangelist tarikatını biliyoruz. Ruh hali ve hareketleri, söylemleri, İkiz Kuleler hadisesinden itibaren vahyi kendisine tebliğ edilen ilahi bir iradede olduğunu ayin sırasında açıkça gözlemleyebiliyoruz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Er ya da geç ‘büyük devlet olma’ hayalimi herkes görecek 30 Kasım 2021 | 126 Okunma Pandemi sonrası güçler savaşı 23 Kasım 2021 | 87 Okunma “Aksakal dünyası” yeniden şekilleniyor 16 Kasım 2021 | 347 Okunma Dünden bugüne diplomasi tarihi 09 Kasım 2021 | 103 Okunma Hırsızlığı kariyer olarak gören zavallı milletim… 02 Kasım 2021 | 251 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar