Demedi demeyin; altılı masada yeni oyunlar kuruluyor

Malum başkanlık sisteminin uygulamaya geçmesi ile başlayan süreç birçok oyunun yeniden oynamasına sahne hazırlanmıştır. Oyunun içinde oyun olduğu aşikâr ancak oyun kurucuların mahareti bence çok...

Malum başkanlık sisteminin uygulamaya geçmesi ile başlayan süreç birçok oyunun yeniden oynamasına sahne hazırlanmıştır. Oyunun içinde oyun olduğu aşikâr ancak oyun kurucuların mahareti bence çok önemlidir. Neden diye soracak olursanız birçok sebep yorumlanabilir.

Sn. Kemal Kılıçdaroğlu Bey’in son zamanlarda çok efor sarf ederek sergiler gibi göründüğü sinerjiyi parti kurmayları bile hayretle izlemektedir. Bunun yanı sıra helalleşme ve oligark bürokrasiye olan talimatı, monşerlere olan hayranlığı ve ülke sevdası adı altında oyun içinde oyun kurması, hayretle izlenmektedir. 

Ülkede bulunan muhafazakâr oluşumlara duygudaşlık ile yaklaşması, düne kadar düşman olarak görülen “tesettürlü aile düşmanlığı” yerine “sevgi yumağı” görüntüsü verilmesi, bunun yanı sıra cemaatlere pozitif bakış algısı, Doğu ve Güney Doğu’da devam eden CHP’nin kirli ellerinin aklanması, Kürt vatandaşların CHP’yle barıştırılmak isteniyor görüntüsü, arka planda gerçekleştirilmek istenilenlerin pis kokularının habercisidir. 

Bütünsel oyunun altında...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bermuda şeytan üçgeninde bulunan Türkiye.. 27 Eylül 2022 | 140 Okunma Liberalizm ve batı oyunları 20 Eylül 2022 | 56 Okunma Yunanistan’ı kimler besledi, kimler büyüttü 13 Eylül 2022 | 64 Okunma Sizinle bir hesabımız var 06 Eylül 2022 | 460 Okunma Fetöizm, fedaizm modelidir 30 Ağustos 2022 | 127 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar