Sadece merak

Olmaz ya. Ama oldu diyelim. Tayyip Erdoğan çıktı, bir açıklama yaptı. Dedi ki: - “Muhalefet madem çok ısrarlı, madem mitinglere bile başlıyor, madem seçim için bu kadar ‘zorluyor’, öyleyse...

Olmaz ya. Ama oldu diyelim. Tayyip Erdoğan çıktı, bir açıklama yaptı. Dedi ki:

- “Muhalefet madem çok ısrarlı, madem mitinglere bile başlıyor, madem seçim için bu kadar ‘zorluyor’, öyleyse pekâlâ... Kerhen de olsa erken seçime evet diyorum. Hodri meydan.” Acaba ne olur?

*

Ne olacak? Muhalefet çok sevinir. Nasıl olsa bütün hazırlıklar tamam. Nasıl olsa ortaklar belli... Yeni kabine bile hazır. Ne lazımsa hepsi var. Sadece ve sadece, cumhurbaşkanı adayı yok. O da “sembolik” zaten... Boşver.

*

Olmayacak şeylerle vaktinizi almayayım. Hayal aleminden gerçek hayata dönersek... Seçime daha bir buçuk yıl var. Bu bir buçuk yılda neler olmaz ki... Puan cetveli kimbilir kaç kere takla atar, kimbilir kaç kere değişir... Ama unutmayın... HDP, çok önemli bir faktör... Hem sayısal hem siyasal potansiyele sahip... Diyeceksiniz ki:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Plağın arkası 27 Ocak 2022 | 139 Okunma Kırık - dökük 26 Ocak 2022 | 153 Okunma Rağmen 25 Ocak 2022 | 306 Okunma Rüyada ancak 24 Ocak 2022 | 231 Okunma Başkan Beyazıt 23 Ocak 2022 | 150 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar