Eşkal

İttifak’ın çatı adayında aranan vasıfları biliyorsunuz. Bilgili, birikimli, liyakat sahibi / laik, çağdaş, demokrat / yalan nedir bilmeyen, namuslu dürüst biri. Eşkal tamam. Tamam da, ya kaybederse? Bütün bu...

İttifak’ın çatı adayında aranan vasıfları biliyorsunuz. Bilgili, birikimli, liyakat sahibi / laik, çağdaş, demokrat / yalan nedir bilmeyen, namuslu dürüst biri. Eşkal tamam. Tamam da, ya kaybederse? Bütün bu vasıfların on para etmediğini mi içtihata bağlamış olacağız? Bu ne zahmet? 

.................. 

Bir şey söyleyeyim mi? Allah her adaya Ahmet Necdet Sezer bereketi versin azizim... Üç parti lideri, Ecevit, Bahçeli, Yılmaz yüzde yüz mutabık olarak Sezer’i seçmekle kalmadılar... O günkü muhalefet liderleri olan Çiller ve Kutan da o fotoğrafa katıldılar. 5 lider birden evet dedi... Fakat ah, yine de bugünkü 50+1’e tekabül eder mi acaba? 

Ali Babacan, iyi bir uzman mı? Herhalde öyle ki, ekonomiyi 13 yıl ona teslim ettiler. Lakin, iyi bir uzman olması, aynı zamanda iyi bir dost, vefakâr bir arkadaş, itibarlı bir siyaset adamı olmasını da gerektirmiyor. Bunlar ayrı ayrı şeylerdir. Karıştırmayalım.

“Eski Türkiye - yeni Türkiye...”

Yok canım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Saadet’e dair 19 Haziran 2021 | 319 Okunma İki yıldız 18 Haziran 2021 | 229 Okunma Eksik olsun 17 Haziran 2021 | 193 Okunma Zirveden kalan 16 Haziran 2021 | 226 Okunma Beklenen zat 15 Haziran 2021 | 161 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar