Ciddi olamaz

Meral Akşener’in bu kadar şakacı olduğunu bilmezdim. Bizi çok güldürdü. Ekrem İmamoğlu’nu Fatih Sultan Mehmet’e benzetti ve İkinci Fatih ilan etti. Tıpkı Fatih gibi İmamoğlu da demiş ki:- Ya...

Meral Akşener’in bu kadar şakacı olduğunu bilmezdim. Bizi çok güldürdü. Ekrem İmamoğlu’nu Fatih Sultan Mehmet’e benzetti ve İkinci Fatih ilan etti. Tıpkı Fatih gibi İmamoğlu da demiş ki:

- Ya İstanbul beni alır, ya ben İstanbul’u alırım... Ve almış. Yani “iki kararlı lider.” Sultan Mehmet ve İmamoğlu. Gel de alkışlama. Ellerim patlayıncaya kadar ben de alkışladım.

*

Akşener bir ara Tayyip Erdoğan’ı da Cellat Netanyahu’ya benzetmişti. Demek ki benzemezleri birbirine benzetme merakı var. İnce bir mizah olsa gerek. O zaman da çok gülmüştük.

*

Akşener, bütün bu şakacılığı yanında, dikkati çok yüksek bir siyasetçidir. Hiç açık vermez. Kimseye eleştiri fırsatı bırakmaz... Yere sağlam basar. Fakat Aytun Çıray’ın “HDP’yi PKK üzerinden şeytanlaştırdılar” tespiti karşısında hâlâ susuyor. Eminim ki susması Aytun Bey’i onayladığından değil:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kayda geçsin 28 Eylül 2021 | 199 Okunma Şaka gibi 27 Eylül 2021 | 292 Okunma Görünen köy 26 Eylül 2021 | 132 Okunma Taze oy 18 Eylül 2021 | 150 Okunma Hayırdır 17 Eylül 2021 | 242 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar