"Yüzyılın Anlaşması" ve Suud tehdidi!

Ortadoğu'da meydana gelen olayları günü birlik gelişmeler bağlamında değerlendirmek son derece yanlıştır. İngiltere, ABD ve İsrail kısa/orta/uzun vadede bölgenin nasıl şekillendirileceğini...

Ortadoğu'da meydana gelen olayları günü birlik gelişmeler bağlamında değerlendirmek son derece yanlıştır. İngiltere, ABD ve İsrail kısa/orta/uzun vadede bölgenin nasıl şekillendirileceğini tasarladıkları çoğunu gizledikleri planlara göre hareket ediyorlar.

ABD, "Yeşil Kuşak stratejisi"yle  başladığı İslam ülkelerine yönelik planını, Genişletilmiş Büyük Ortadoğu Projesi'yle güncellemiştir.

ABD için İsrail, petrol, bölgenin jeopolitik vazgeçilmezliği ve İslam bütün stratejilerinin özünü oluşturuyordu.

Gelinen aşamada Filistin meselesinin İsrail hesabına halli için BOP ve Arap Baharı ayaklanmaları ABD tarafından ustaca tezgahlanmıştır.

ABD'nin şu sıralarda üzerinde çalıştığı planın adı "Yüzyılın Anlaşması"dır.

Yüzyılın Anlaşması!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yeni parti ve iktidar! 20 Ağustos 2019 | 3.208 Okunma Savaş devlet doğuruyor! 19 Ağustos 2019 | 438 Okunma Siyasette doğum sancıları! 13 Ağustos 2019 | 2.646 Okunma "Yüzyılın Anlaşması" ve Suud tehdidi! 12 Ağustos 2019 | 1.612 Okunma Siyasette davetler görüşme ve gelişmeler 06 Ağustos 2019 | 594 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar