Vatandaşın gündemiyle siyasetin gündemi!

Siyasetçilerin, rekabet içinde olduğu parti yöneticilerine en ağır ifadelerle hücum etmesi hem toplumda gerilime neden olmakta hem de toplumsal ayrışmaya ve ötekileştirmeye neden olmaktadır. Son zamanlarda gazetecilere ve siyaset...

Siyasetçilerin, rekabet içinde olduğu parti yöneticilerine en ağır ifadelerle hücum etmesi hem toplumda gerilime neden olmakta hem de toplumsal ayrışmaya ve ötekileştirmeye neden olmaktadır.

Son zamanlarda gazetecilere ve siyaset adamlarına yönelik fiziki ve fiili saldırılar bu anlamda sonuçtur. Bu sonucu ortaya çıkaran nedenlerin başında da karşıtlara biçilen sıfatlar gelmektedir.

İktidarın ya da muhalefetin görevi karşıtlarını şeytanlaştırmak, bastırmak ya da düşman ilan etmek değildir. İktidarın muhalefetle, muhalefetin iktidarla savaşma ya da savaş halinde olmak gibi bir görevi yoktur.

Siyasetin zehirli sözleri kendi kendilerini ifade etmenin gıdası olarak görüldüğü yerde düşünce değil eylem kutsanır.

Siyasilerin gerçeğin tekelinin kendi elinde olduğuna inanmaları başlı başına bir sorundur. 

Diğer yandan bu zihniyet siyasette kurt kanununun geçerli olduğuna inanıyorsa durum daha vahim bir hal alır. Zira kurtlukta düşeni yemek kanundur. Düşmeyeceksin düşüreceksin!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Vatandaşın gündemiyle siyasetin gündemi! 02 Şubat 2021 | 305 Okunma HDP'yi kapatmamak! 29 Ocak 2021 | 339 Okunma "Mazlumun ahı indirir Şahı" 26 Ocak 2021 | 659 Okunma Milli güvenlik ya da ağır uyku! 22 Ocak 2021 | 209 Okunma İktidarların düşmana ihtiyacı vardır! 19 Ocak 2021 | 380 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar