Karşı olunanın parçası haline gelmek

Günümüz Türkiye'sinde davasızlık, değersizlik, ilkesizlik, idealsizlik büyük ilgi görmektedir. Ne kadar suya sabuna dokunmayan, ihanetler karşısında sessiz sedasız kalan, edilgen davranan insan varsa güdümlüler...

Günümüz Türkiye'sinde davasızlık, değersizlik, ilkesizlik, idealsizlik büyük ilgi görmektedir. Ne kadar suya sabuna dokunmayan, ihanetler karşısında sessiz sedasız kalan, edilgen davranan insan varsa güdümlüler tarafından yüceltilmektedir.

Günümüzde idealsizlik marifet, sorumsuzluk iltifat, teslimiyet meziyet sayılır olmuştur.

Yaşanan dönem iddia, tez, ilke ve ideal sahibi olmayı çok riskli konular haline sokmuştur. Gençler yemek, içmek, eğlenmek, dans etmek, dövme yaptırmak, fal baktırmak, kına yaktırmak gibi süfli alanlara yönlendirilmektedir.

Günümüz gençliği, kendisine bir gerçek olarak dayatılan çaresizliğin, iradesizliğin ve iddiasızlığın pençesine düşmüştür.

Günü yaşamak için zevklerden zevk edinmek gençliğin bir kısmının, hayata tutunmaya çalışmak da diğer bir kısmının temel sorunu haline gelmiştir.

Davasızlık bir virüs gibi her yanı sarmış durumdadır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Vatandaşın gündemiyle siyasetin gündemi! 02 Şubat 2021 | 261 Okunma HDP'yi kapatmamak! 29 Ocak 2021 | 297 Okunma "Mazlumun ahı indirir Şahı" 26 Ocak 2021 | 628 Okunma Milli güvenlik ya da ağır uyku! 22 Ocak 2021 | 185 Okunma İktidarların düşmana ihtiyacı vardır! 19 Ocak 2021 | 356 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar