Hatay'da ormanı kim yaktı?

Kuşun yumurtasını, tavşanın yuvasını, böceğin larvasını, ağacın gölgesini, toprağın anasını, çiçeğin kokusunu yakmak; insan sıfatı olan bir varlığın yapacağı iş değildir. Yediği ekmeğe, içtiği suya, duldasında yattığı ağaca düşmanlık...

Kuşun yumurtasını, tavşanın yuvasını, böceğin larvasını, ağacın gölgesini, toprağın anasını, çiçeğin kokusunu yakmak; insan sıfatı olan bir varlığın yapacağı iş değildir. Yediği ekmeğe, içtiği suya, duldasında yattığı ağaca düşmanlık şuursuz vahşi varlıklara özgü bir tavırdır.

Ağacı yakmak, suyu kurutmak, toprağı kavurmak hangi tür mahlûkun işi olabilir? Hastaları tedavi etmeye giden hemşireyi, cehaletle savaşan öğretmeni, dini görevini yapan imamı öldüren; yol yapan greyderi, eğitim veren okulu, kitabı ve kütüphaneyi yakan kimse ormanı yakan da odur. Hayvanla, ağaçla, otla, toprakla savaş ancak bu tür tımarhanelik canilerin işidir.

 Kendilerine "Ateşin Çocukları İnisiyatifi" adını veren gerçekte şeytanın çocukları PKK'nın "orman yakma timi" olarak biliniyor. 'Ateşin Çocukları İnisiyatifi' isimli örgüt, 2019 Ağustos ayında 27 farklı yerde çıkan yangınları üstlenmişti. "Ateşin Çocukları" daha doğrusu melunun mahlûklarına onları oraya gönderen PKK şunları söylüyor: "Belen'deki faşist sürülerini, askeri alanı ve bütün şehri ateş ve korku içerisinde bırakan kutsal ateşi yakan inisiyatifimizin doğal üyelerine bin selam olsun."

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Vatandaşın gündemiyle siyasetin gündemi! 02 Şubat 2021 | 257 Okunma HDP'yi kapatmamak! 29 Ocak 2021 | 297 Okunma "Mazlumun ahı indirir Şahı" 26 Ocak 2021 | 624 Okunma Milli güvenlik ya da ağır uyku! 22 Ocak 2021 | 183 Okunma İktidarların düşmana ihtiyacı vardır! 19 Ocak 2021 | 324 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar