Hatay'da ormanı kim yaktı?

Kuşun yumurtasını, tavşanın yuvasını, böceğin larvasını, ağacın gölgesini, toprağın anasını, çiçeğin kokusunu yakmak; insan sıfatı olan bir varlığın yapacağı iş değildir. Yediği ekmeğe, içtiği suya, duldasında yattığı ağaca düşmanlık...

Kuşun yumurtasını, tavşanın yuvasını, böceğin larvasını, ağacın gölgesini, toprağın anasını, çiçeğin kokusunu yakmak; insan sıfatı olan bir varlığın yapacağı iş değildir. Yediği ekmeğe, içtiği suya, duldasında yattığı ağaca düşmanlık şuursuz vahşi varlıklara özgü bir tavırdır.

Ağacı yakmak, suyu kurutmak, toprağı kavurmak hangi tür mahlûkun işi olabilir? Hastaları tedavi etmeye giden hemşireyi, cehaletle savaşan öğretmeni, dini görevini yapan imamı öldüren; yol yapan greyderi, eğitim veren okulu, kitabı ve kütüphaneyi yakan kimse ormanı yakan da odur. Hayvanla, ağaçla, otla, toprakla savaş ancak bu tür tımarhanelik canilerin işidir.

 Kendilerine "Ateşin Çocukları İnisiyatifi" adını veren gerçekte şeytanın çocukları PKK'nın "orman yakma timi" olarak biliniyor. 'Ateşin Çocukları İnisiyatifi' isimli örgüt, 2019 Ağustos ayında 27 farklı yerde çıkan yangınları üstlenmişti. "Ateşin Çocukları" daha doğrusu melunun mahlûklarına onları oraya gönderen PKK şunları söylüyor: "Belen'deki faşist sürülerini, askeri alanı ve bütün şehri ateş ve korku içerisinde bırakan kutsal ateşi yakan inisiyatifimizin doğal üyelerine bin selam olsun."

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ermenistan, insanlık suçu ve ikiyüzlülük! 27 Ekim 2020 | 89 Okunma Küçük ülke oyunu büyük oynuyor! 23 Ekim 2020 | 628 Okunma Türkiye'ye yönelik örgütlü tehditler! 20 Ekim 2020 | 219 Okunma Hatay'da ormanı kim yaktı? 16 Ekim 2020 | 999 Okunma Sorunların yoğunluğu ve Kıbrıs 13 Ekim 2020 | 106 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar