Yine sukutuhayale uğradılar

CHP ve yancılarının en çok istismar ettiği değerlerin başında demokrasi, hukuk, insan hakları gibi kurumlar gelir. Lafa geldi mi mangalda kül bırakmaz, dünyanın en büyük demokratı kesilir, hukuktan, insan...

CHP ve yancılarının en çok istismar ettiği değerlerin başında demokrasi, hukuk, insan hakları gibi kurumlar gelir. Lafa geldi mi mangalda kül bırakmaz, dünyanın en büyük demokratı kesilir, hukuktan, insan haklarından dem vururlar. Ancak sıra bu değerlerin gereğini yapmaya geldi mi, ya ortadan kaybolurlar, ya duruma göre vaziyet alırlar çoğunlukla da tam tersi tarafa geçerler. Söylediklerini, savunduklarını unutur, cuntacılara sahip çıkar, darbelere, darbe girişimlerine bizzat destek verir, hatta içinde yer alırlar. Bunların demokrasiden anladıkları da, hukuktan bekledikleri de, insan haklarına inançları da kendi güdük zihniyetleri, küçük menfaatleri ve karanlık hesapları ile sınırlıdır. Eğer kendilerine hizmet ediyor, öne çıkarıyor ve menfaat sağlıyorsa bu değerler bir anlam ifade eder, aksi hâlde darbe de, dipçik de, zulüm de meşrudur.

CHP, SİYASETİN AYRIK OTU

CHP’nin yakın tarihinin ortaya koyduğu değişmez gerçek ne yazık ki, budur. Sayın Bahçeli’nin belirttiği gibi, darbeler tarihi bir bakıma CHP tarihidir. Darbelerle yüzleşmek, CHP’yle yüzleşmektir. Statükocularla, vesayetçi mihraklarla hesaplaşmak, CHP’yle hesaplaşmak demektir. Sicili bu olan bir partinin bugünkü yansıması da elbette farklı olmuyor. Daha da vahim olanı bu kadarla da kalmıyorlar.  Cumhur İttifakı’nda bir gedik açabilmek için feda edemeyecekleri hiçbir şey yok. Teröristlerle iş tutacak kadar kendilerini kaybetmiş durumdalar. Sayın Bahçeli, “CHP yönetimi, demokrasi için ağır bir tehdittir. CHP yönetimi, Türkiye siyasetinin ayrık otu, çıbanbaşıdır. CHP yönetimi, darbeci genetiğini, cuntacı özelliklerini saklamakta beis görmeyen faziletsiz, faşist ve fuzuli bir zihniyetten başkası değildir” derken tam da bu duruma işaret ediyor.

YANCILARA DA SİRAYET ETTİ

CHP’nin bu hazin durumu yancılarına da aynıyla sirayet etmiştir. Düşünün ki, HDP gibi PKK terörünün ta kendisi olan bir parti, bütün ihanetlerini demokrasi ile izah etmeye kalkışmaktadır. Kravatlı terörist Selahattin Demirtaş, İP başta olmak üzere teslim aldığı zilletin diğer unsurlarına ayar verirken, üçüncü bir ittifaktan söz etmekte ve adına da “demokrasi ittifakı” demektedir. Bir insanlık değeri ancak bu kadar istismar edilebilir, bu kadar kirletilebilir, bu kadar saptırılabilir, bu kadar ayaklar altına alınabilir. Zilletin mini ortağı İP’in durumu da diğerlerinden farklı değildir. Demokrasiyi yalanlarının, iftiralarının, istismarlarının, savrulmalarının, teslimiyetlerinin kılıfı yapmaya çalışıyorlar ama sığmıyor.

BU MİLLETİ NE ZANNEDİYORSUNUZ?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yine sukutuhayale uğradılar 08 Nisan 2021 | 367 Okunma Bal gibi darbe çağrısı 07 Nisan 2021 | 432 Okunma Paşa paşa hesap vereceksiniz 06 Nisan 2021 | 937 Okunma Konu vatandır, taviz verilemez 05 Nisan 2021 | 1.017 Okunma AYM zilleti çok sevindirdi 03 Nisan 2021 | 379 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar