Dünyanın neresinde böyle bir partiye izin verilir?

 HDP’nin kapatılma davasına itiraz edenleri ve ileri sürdükleri gerekçeleri hayret ve ibretle takip ediyoruz. Bunları dinlerken nerede yaşadıklarını, neden bahsettiklerini anlamakta zorluk çekiyorum. Zira bu ülkede...

 HDP’nin kapatılma davasına itiraz edenleri ve ileri sürdükleri gerekçeleri hayret ve ibretle takip ediyoruz. Bunları dinlerken nerede yaşadıklarını, neden bahsettiklerini anlamakta zorluk çekiyorum. Zira bu ülkede yaşayan akıl, izan ve vicdan sahibi herkes HDP’nin PKK’nın giriş kapısı olduğunu bilir, kabul eder ve söyler. Bir bölücü örgütün devamı olan parti, nasıl, hangi ölçüyle ve hangi hakla savunulur? Özellikle bu ihaneti demokrasi ile izah edebilmek hangi aklın, hangi vicdanın ürünüdür? Dünyanın neresinde terör örgütünü görmezden gelen, ülkenin bölünmesini hedefleyen bir partiye göz yumulur?

İDDİANAMEDE ÇARPICI BİLGİLER VAR

Başka bir bilgiye ve belgeye gerek yok. İster ilkokula başlama yaşını, isterseniz daha küçük bir yaşı ölçü alın, bu ülkede ne olup bittiğini anlayacak bir olgunluğa erişip de, PKK’nın bölücü ve kanlı bir terör örgütü olduğunu bizzat yaşayarak görmeyen bir Allah’ın kulu var mı? Eğer varsa şaşarım. Açılan davanın iddianamesinde çok çarpıcı bilgi ve belgeler mevcut. HDP’li belediyelerin terör örgütü PKK ile ilişkisini anlatan onlarca gizli tanığın ifadesi ayrıntılarıyla yer alıyor. Bu sözde belediye başkanları zaten olması gerektiği gibi görevden alınmış, yargının önüne çıkarılmışlardır. Seçilmiş olmak, şu kadar oy almış olmak bölücülüğü, terörü, ihaneti meşru hâle getirmez.

DAĞA AKARYAKIT GÖNDERMİŞLER

İddianamede yer alan bilgi, belge ve gizli tanık ifadeleri dehşet vericidir. Belediyenin garajındaki akaryakıt deposundan Tendürek Dağı kırsalına bidonlarla akaryakıt gönderenler görmezden gelinemez. Belediye çalışanlarının maaşlarından kesinti yaparak toplanan parayı, ramazan ayı bahanesi ile satın alınan yüklü miktardaki gıda ve erzakı dağdaki teröristlere gönderen belediye başkanları bu parti görünümlü terör odağının mensuplarıdır. Ve bu partinin binaları kandırılan ve kaçırılan gençlere örgütsel ve ideolojik eğitimlerin verildiği merkezler hâline getirilmiştir. Hendek eylemlerinin yine bu parti görünümlü terör merkezinde planlandığı ve yönlendirildiği ortaya çıkmıştır. Diyarbakır Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ihaleler, malzeme alım satımı ve ihtiyaçların karşılanması gibi durumlarda devlet tarafından gönderilen ödeneklerin harcanmış gibi gösterilip, PKK/KCK terör örgütü yöneticilerine aktarım yapıldığı ortaya konulmuştur.

HİÇBİR VİCDAN BU REZALETE ONAY VERMEZ

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Görev bize düşüyor 29 Haziran 2021 | 92 Okunma Muhalefet 28 Haziran 2021 | 388 Okunma AB olmasa da olur, onlar düşünsün 26 Haziran 2021 | 345 Okunma HDP kapatılırsa ne olur? 25 Haziran 2021 | 385 Okunma Dünyanın neresinde böyle bir partiye izin verilir? 24 Haziran 2021 | 425 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar