Şer cephesine malzeme olanlar

Düşman düşmanlığını yapıyor, biz de karşılığını veriyoruz ve bu hiç değişmeyecek. Bizi asıl kahreden, içerideki zillet güruhunun söz ve davranışları ile bu şer cephesini cesaretlendirmesi, onlarla ortak hareket etmesi ve malzeme vermesidir.

Her ne kadar CHP ve yancıları yalanlarıyla, iftiralarıyla, ihanetleriyle gündemi dolduruyor olsalar da, bizim bu zilleti de aşmak ve “lider ülke” olma yolundaki asıl meselelerimize odaklanmak gibi bir mecburiyetimiz de var. Zor bir coğrafyadayız. Üç tarafımız denizlerle, dört tarafımız hainlerle, satılmışlarla, teröristlerle, düşmanlarla çevrili. Zayıflığa, gecikmeye, geri çekilmeye asla tahammülümüz yok. Her zaman iddialı, uyanık ve hazırlıklı olmak, kendi gücümüze inanmak ve dayanmak zorundayız. En küçük ihmal, en hafif zayıflık büyük bedeller doğuruyor. Bütün bunları yaşayarak gördük.

ZİLLETE RAĞMEN

Kovid-19 bütün dünyada etkisini arttırarak sürdürüyor. Mevsime bağlı olarak salgının dalga boyu daha da yükseldi ve bütün dünyayı kasıp kavuruyor. Bütün ümitler aşıya bağlanmış durumda. Almanya, Çin ve Rus aşıları artık uygulanma aşamasına gelmiş olsa da, bu her şeyin bir anda biteceği ve normale döneceğimiz anlamına gelmiyor. Hâlâ zamana ihtiyaç var ve geçen süre hep salgını oluşturan virüsün işine yarıyor. Türkiye’de testleri pozitif çıkan herkesin sayısının açıklanması, ne kadar dikkatli olmak zorunda olduğumuzu bir defa daha ve net biçimde ortaya koymuştur. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hayâsız tuzak 27 Ocak 2021 | 1.615 Okunma Yapılmasında fayda görülen düzenlemeler 26 Ocak 2021 | 1.969 Okunma Ne utanıyorlar, ne vazgeçiyorlar 25 Ocak 2021 | 2.337 Okunma Erken seçim de, parlamenter sistem de yok 23 Ocak 2021 | 1.756 Okunma Yıkım güruhu komplo peşinde 22 Ocak 2021 | 1.132 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar