Edepsizlik Türk Milletine yapıldı

Türkiye’yi meşgul eden iç ve dış gelişmelerin birbiriyle ilişkisini doğru okumak, isabetli yorumlamak ve buna göre hareket etmek gerekiyor. Zilletin neye ve kime hizmet ettiğini anlayabilmek için olaylara biraz da...

Türkiye’yi meşgul eden iç ve dış gelişmelerin birbiriyle ilişkisini doğru okumak, isabetli yorumlamak ve buna göre hareket etmek gerekiyor. Zilletin neye ve kime hizmet ettiğini anlayabilmek için olaylara biraz da dışarıdan bakmak gerekiyor. Neredeyse her meselede zillet ortaklarının yorum, değerlendirme ve tavırları ile ABD’den Almanya’ya, İtalya’dan Yunanistan’a, Suudi Arabistan’dan İsrail’e kadar Türkiye ile meselesi olan bütün ülkelerin söyledikleri ve yaptıkları neredeyse birebir aynıdır. Hatta çoğu zaman zillet daha önde gitmekte, yol açmakta ve Türk ve Türkiye düşmanlarına cesaret verip azdırmaktadır.

ZİLLETİN DIŞ YANSIMASI

Bunun en son ve vahim örneğini şu sıralar yaşıyoruz. İtalya Başbakanı haddini çok çok aşarak, edepsiz bir şekilde Sayın Cumhurbaşkanı için “diktatör” benzetmesinde bulunmuş. Peki, ondan çok daha önce bu rezil değerlendirmeyi zillet yapmadı mı? Nasıl da birbirlerini tamamladıklarını, CHP ve yancılarının kime ve neye hizmet ettiğini anlamayabilmek için daha ne olması gerekiyor? Eğer dünyaya başkent Ankara’dan bakmaz, Türk milletinden alamadığınız iktidarı Pensilvanya’da, Brüksel’de, Berlin’de ararsanız, varacağınız yer İtalya Başbakanı ile birbirinizi tamamlamak olur ki, bir siyasi parti için bundan daha acı, daha vahim, daha hazin bir durum olamaz.

CHP TÜRKİYE’NİN Mİ, ABD’NİN Mİ PARTİSİ?

Bu örnekleri daha da çoğaltabiliriz. ABD bütün ikaz ve uyarılarımıza rağmen terör örgütü PKK’ya Suriye kolu PYD üzerinden her türlü desteği veriyor ve açık şekilde burnumuzun dibinde bir terör devletçiği kurdurmak istiyor. Tonlarla silah, malzeme verdiler. Açık şekilde eğitiyor, donatıyor ve karşımıza çıkarıyorlar. Peki, PYD’yi Türkiye’de terör örgütü olarak görmeyen, PKK ile açık ve aleni şekilde kirli bir ortaklık kurup buradan iktidar arayan parti CHP değil mi? Bu CHP, ABD’nin partisi mi, Türkiye’nin partisi mi? Elbette İP’inden Gelecek’ine, Saadet’inden Deva’sına yancılarını da buraya ilave etmek gerekiyor. Aynı ölçüyü alın Akdeniz’e, Libya’ya, Suriye’ye kısacası Türkiye’nin karşısına kim nerede dikiliyorsa, oraya uygulayın. Yunanistan’dan önce, “Libya’da ne işimiz var?” diyen CHP ve yancıları olmadı mı? Akdeniz’deki hak ve hukukumuzu koruyup Mavi Vatan’ımıza sahip çıkarken Fransa, Mısır, Rum Kesimi ve İsrail’den önce CHP’den itiraz gelmedi mi? Suriye’den çıkmamızı ABD’den çok daha önce Kemal Kılıçdaroğlu istemedi mi? Zilletin bütün unsurları ile birlikte Türkiye’nin yoluna çıkmak, takatini kesmek isteyen her kim varsa onlarla aynı şeyleri söyleyip, aynı şeyleri savunduklarını ibretle izliyoruz. Boşuna, “bu zillet varken, bizim başka düşmana ihtiyacımız yok” demiyoruz.

İTALYA BUNU SÖYLEYECEK SON ÜLKE

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hakk'ın yolunda, milletin yanında 15 Mayıs 2021 | 226 Okunma Seçildim ama bu sayılmaz! 14 Mayıs 2021 | 528 Okunma Gökyüzümüzü bayraksız bırakma Allah'ım 13 Mayıs 2021 | 314 Okunma Ülkenin her değerini hedef yapıyorlar 12 Mayıs 2021 | 517 Okunma Mescid-i Aksa'nın feryadı 11 Mayıs 2021 | 478 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar