Gazetecilik

Henüz kimse unutmamıştır, ABD'nin Fırat'ın doğusundaki PKK unsurlarına binlerce TIR (hükümet 16 bin TIR diyor) silah verdiğini.Sonra PKK'nın Suriye kolu olan YPG'nin adının, ABD'nin tavsiyesiyle SDG olarak...

Henüz kimse unutmamıştır, ABD'nin Fırat'ın doğusundaki PKK unsurlarına binlerce TIR (hükümet 16 bin TIR diyor) silah verdiğini.

Sonra PKK'nın Suriye kolu olan YPG'nin adının, ABD'nin tavsiyesiyle SDG olarak değiştirildiğini, YPG'den biri de değil, bizzat ABD Özel Kuvvetler Komutanı Raymond Thomas açıkladı.

Bundan kısa bir süre sonra bizzat IŞİD'e karşı koalisyon sözcüsü Albay Ryan Dillon tarafından dünyaya ilan edildi: "Suriye'de SDG ile hareket ediyoruz ve Esad rejiminin yardımına ihtiyacımız yok ve hiçbir yardım istemiyoruz, ABD'nin tek ortağı SDG'dir."

Bu arada Afrin Harekâtı ve Soçi Konferansı yapıldı. YPG hemen açıklama yaptı: "ABD ile ortağız, Soçi Konferansını tanımıyoruz."

Daha yakın zamanda (CENTKOM) ABD Merkez Kuvvetler Komutanı James Votel kameraların karşısına geçip, "SDG'ye minnettarız, onlara desteğimiz kesilmeden sürecek" dedi.

Bakmayın ısrarla SDG dediklerine, daha Kasım ayı başında ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, "PYD'nin aslında PKK'nın Suriye'deki uzantısı olduğunu kendilerinin de bildiğini ve buna rağmen PYD'yi terör örgütü olarak tanımadıklarını" açıkladı. Sonra Ankara'dan uçağa binip, doğruca Menbiç'e gitti ve o PKK'lılar ile görüştü.

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kim milliyetçi 17 Şubat 2019 | 78 Okunma Tunç Soyer’in koruması 10 Şubat 2019 | 3.325 Okunma Tunç Soyer’in koruması 10 Şubat 2019 | 1 Okunma Devrim Tv’de yayınlanmayacak 03 Şubat 2019 | 90 Okunma Asya'nın ABD'ye cevabı 27 Ocak 2019 | 122 Okunma
TÜM YAZILARI