SHP-HEP, CHP-HDP farkı...

Görünür gelecekte Türkiye siyasetinin, "uluslararası nitelik kazandırılmaya çalışılan Kürt nüfusu" üzerinden şekillendirilmek istendiğini öngörmek için kahin olmaya gerek yok....

Türkiye-İran-Irak-Suriye sahasına yayılan Kürt kökenli halklara nüfuz eden emperyalist güçler için merkez ülkenin hangisi olduğunu söylemek de uzmanlık gerektirmiyor.
Türkiye'nin üniter yapısına dair hassasiyetlerini gözetir gibi yapan, Kürtlere de kendi kendisini yönetmeyi vaat eden senaryolara hazırlıklı olmanın önemi, Barış Pınarı Harekatı sırasındaki küresel tepkilerde çok net biçimde görülmüştür.
İşte bu nedenledir ki CHP ile HDP arasındaki ilişkilerin resmi ve gayri resmi boyutu, oldukça radikal sonuçlar üretmeye adaydır. CHP'nin kurduğu ittifakta, iktidara gelme hırsıyla sergilediği tavırlarda, dış merkezli planların ve bu noktadaki muhtemel sözlerin etkisi de göz ardı edilemez aşamaya ulaşmıştır!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tarihi kırılmanın eşiğinde Cumhuriyetin büyük sınavı... 29 Ekim 2020 | 1.195 Okunma Asırlık planlar! Günlük sorunlar... 27 Ekim 2020 | 92 Okunma Ekonomi... Asemptomatik bulaştırıcılar! 24 Ekim 2020 | 340 Okunma Küresel belirsizlik ve liderlik denklemi 22 Ekim 2020 | 70 Okunma Kamu alacaklarının yapılandırılması meselesi! 20 Ekim 2020 | 452 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar