SHP-HEP, CHP-HDP farkı...

Görünür gelecekte Türkiye siyasetinin, "uluslararası nitelik kazandırılmaya çalışılan Kürt nüfusu" üzerinden şekillendirilmek istendiğini öngörmek için kahin olmaya gerek yok....

Türkiye-İran-Irak-Suriye sahasına yayılan Kürt kökenli halklara nüfuz eden emperyalist güçler için merkez ülkenin hangisi olduğunu söylemek de uzmanlık gerektirmiyor.
Türkiye'nin üniter yapısına dair hassasiyetlerini gözetir gibi yapan, Kürtlere de kendi kendisini yönetmeyi vaat eden senaryolara hazırlıklı olmanın önemi, Barış Pınarı Harekatı sırasındaki küresel tepkilerde çok net biçimde görülmüştür.
İşte bu nedenledir ki CHP ile HDP arasındaki ilişkilerin resmi ve gayri resmi boyutu, oldukça radikal sonuçlar üretmeye adaydır. CHP'nin kurduğu ittifakta, iktidara gelme hırsıyla sergilediği tavırlarda, dış merkezli planların ve bu noktadaki muhtemel sözlerin etkisi de göz ardı edilemez aşamaya ulaşmıştır!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
O mektup nasıl iade edildi? 16 Kasım 2019 | 2.260 Okunma Devlete dair Devlet’çe tespit 14 Kasım 2019 | 2.180 Okunma Amerikalılar Amerikancılar Bizler... 12 Kasım 2019 | 2.306 Okunma SHP-HEP, CHP-HDP farkı... 09 Kasım 2019 | 76 Okunma Şu KHK’lılar meselesi... 07 Kasım 2019 | 2.985 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar