Seçimin galibi cumhur birliği olsa da FETÖ ve yandaşlarının mecliste olduğunu unutmamalıyız!!!

Erdoğan Cumhurbaşkanı olarak seçim öncesi son konuşmasında, başkanlık sisteminin nasıl çalışacağını anlatırken, güneş ve etrafındaki gezegenler gibi sayısını 16’ya...

Erdoğan Cumhurbaşkanı olarak seçim öncesi son konuşmasında, başkanlık sisteminin nasıl çalışacağını anlatırken, güneş ve etrafındaki gezegenler gibi sayısını 16’ya indirdiği bakanlıkları ve ofis sistemini şekil olarak ekranda göstermişti. 

Başkana bağlı olarak ana unsurlar eğitim, ekonomi, emniyet, milli güvenlik ve yargı olarak 5 ana unsuru saymıştı. Şu anda ilk ele alınacak husus, manevi yönden insan unsurunun Devleti yöneteceklerin kalitesi, manevi değerlere bağlılığı, ehliyetli kişiler olması, ihlas, istikamet, inkişaf hedeflerini gözeterek, seçilecek kimselerin göreve getirilmesi ön planda tercih sebebi olmalıdır. 

15. yüzyılda devlet adamlarına nasihat diye kitapları olan Kınalı Zade Ali Efendi’nin, devlet adamlarına nasihat kitabında şu paragraflar yer almaktadır. 

İstikrarlı bir devletin kurulması ve devamı için devlet İdaresi ve siyasette bir bütün olarak ahlaki ilkeler esas olarak ele alınmalıdır. 

İnsanın yaratılışı gereği iyi olduğunu, ancak bunu muhafaza etmesi gerektiğini düşünen Kınalı Zade, yine insanın doğası gereği sosyal olduğunu düşünür. Bu görüş bilindiği üzere batılı Feylosofların geliştirdiği devlet düşüncesinde de yer alır. Bu görüşü göre insan, doğası gereği sosyal bir varlıktır. Çünkü rasyonel yani aklını kullanan ve bunun sonucu olarak toplumun içinde yaşamanın daha faydalı olduğunu anlayan bir varlıktır. Buna bağlı olarak insanlar kötülükten kaçınmak için değil, daha fazla fayda elde etmek için Devleti kurarlar. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Başkanımız, danışmanlarının ve parti yönetiminin dışındaki 81 milyonun düşüncelerini de dikkate almalıdır 10 Ekim 2018 | 10.271 Okunma FETÖ iltisaklı atamalar, halkın Erdoğan’a olan güvenini sarsıyor 09 Ekim 2018 | 14.870 Okunma Bütün kamu kurumlarında ve özellikle üniversitelerde FETÖMETRE uygulanmalıdır!!! 04 Ekim 2018 | 8.286 Okunma FETÖ yönetimi ablalara mı devredildi? 03 Ekim 2018 | 9.953 Okunma Gazeteci Yazarlar Vakfı, New York’ta paralel BM toplantısı yaptı 02 Ekim 2018 | 5.772 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar