Sen neymişsin be Hocam!

Yeni ekonomik program açıklandı. Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak, seçimlerden önce “enflasyon, çift hanenin altına düşecek” diyordu. 48 saat önce açıkladığı programa...

Yeni ekonomik program açıklandı. Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak, seçimlerden önce “enflasyon, çift hanenin altına düşecek” diyordu. 48 saat önce açıkladığı programa ise “çift hane enflasyon” hedefi koydu. Bakan seçimden önce “ekonomik büyüme çift hane olacak” demeye getiriyordu, açıkladığı programda ise büyüme hedefine “tek hanenin en küçüğü” olacak rakamı koydu.
Bakanı kim yanıltıyor?
Akıl hocaları var.
Biri de Prof. Dr. Kerem Alkin.
Türk Varlık Fonu yönetimine almışlardı. Bir gecede attılar. Katar’dan saray uçak hibe gelince “Hocam sizi niçin yönetime aldılar, niçin attılar?” diye basit bir soru sormuştum.

★★★

Okurlarım çok dikkatli.
Ve yüksek vicdanlı.
Onlara teşekkür ederim.
Bana Prof. Dr. Kerem Alkin’in Bakan Berat Albayrak’a yazıp yolladığı elektronik posta (e-mail) mektuplarını hatırlattılar. Bu “övgü dolu ve yaranma yüklü” mektuplar, WikiLeaks belgeleri dünyaya açıklandığı günlerde Türkiye’de de yayınlanmış, okunmuş.
Unutulmasın isterim.
Seçme yaptım:

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
KÜMAŞ ve BEKA! 18 Şubat 2019 | 630 Okunma Soğan ağacı! 17 Şubat 2019 | 441 Okunma İçmeden kör kütük sarhoş oldu! 16 Şubat 2019 | 4.726 Okunma Tek Adamlı! Çok kuyruklu! 15 Şubat 2019 | 2.528 Okunma Soru: 1 ve Soru: 2 14 Şubat 2019 | 299 Okunma
TÜM YAZILARI