Sandıkta hangi dil kazanır?

Karar Gazetesi Yazarı Mustafa Karaalioğlu'nun bugünkü (06.02.2022)'' Sandıkta hangi dil kazanır?'' başlıklı yazısı.

Bir seçim ne kadar önemliyse toplumun önüne konulan fikir, proje ve vizyonun da o kadar değerli olmasını beklenir ama bizde böyle olmayacağı belliydi, artık daha da belli. Kampanya başlamadan duyduklarımız ortada, bir de başlasın neler olacak neler. Velhasıl bunlar daha iyi günlerimiz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan sert dil kullanmayı seviyor ve tamamı değilse bile kitlesinin en azından bir kısmı da en azından bu dile itiraz etmiyor. Son sözleri de bu kabilden sayılır. “Bunlara öyle bir çakalım ki bir daha bellerini doğrultamasınlar” sözü. Onlarca başka şekilde söylenebilecek bir cümlenin bu kelimelerle ifade edilmesi elbette sorunlu ve hala seçilebilmek için yeterli oya ulaşamadığı görülen bir aday için de faydalı değil. En nihayet bu cümleyle destek talep ettiği kitlelerin kritik kısmı hala kararsız veya Erdoğan’a oy vermeme eğiliminde. Böyle konuştuğu için o kitle “İyi fikir. Ben de destek vereyim” demez. Hatta, Cumhur İttifakı’ndan ve Erdoğan’dan uzaklaşan seçmenin bir gerekçesinin de sertlik ve gerilim olduğu sır değil.

Hal böyleyken böylesi çıkışlar siyaset dilini keskinleştirirken söyleyene fayda sağlamaz. Yine de Erdoğan’ın seçim...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bol keseden dağıtanın hali nice olur 27 Mart 2023 | 138 Okunma HDP bahsinde AK Parti olmanın zorluğu... 25 Mart 2023 | 363 Okunma Bir Ramazan’a daha... 23 Mart 2023 | 171 Okunma Çürüme 20 Mart 2023 | 435 Okunma Yıkıldık, öldük ve aldığımız ders yine bu mu? 18 Mart 2023 | 213 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar