Amerika’nın olduğu yerde güvenlik olmaz

Geldiğimiz yer itibariyle: Gazetecilik mesleğinin yıpranma payı bir hayli arttı. Köşe yazarlığı işi, oldukça yorucu, hatta sancılı ve sıkıntılı bir hale geldi...

İnsanlarımız arasındaki keskin ayrışmaların ve sosyal medyanın yıkıcı etkisinin, bu durumun temel sebepleri olduğunu görüyoruz. Ancak sorun sadece bunlardan kaynaklanmıyor.

Tartışma programlarına bir bakın. Hemen hemen hepsinde, aynı tablo karşımıza çıkıyor. Muhalefete mensup siyasetçilerin karşısında, iktidarı savunan gazeteciler veya köşe yazarları oturuyor.

Gazetecilerin siyasetçilerin yerine geçmesi, köşe yazarlarının siyasi parti temsilcisi gibi hareket etmesi hiç doğru değil. Gazete yazarlarından, siyasi parti basın merkezinden servis edilmiş hissi uyandıran cümleleri duymak, okumak da hiç doğru değil. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İnsan anladığı ve anlaşıldığı insanda çiçek açar/1 02 Aralık 2020 | 27 Okunma Sahte ilahlarla sevinenler 25 Kasım 2020 | 63 Okunma Allahû Ekber, Vallahû Ekber Kur’ân-ı Hâkim Bize Rehber/2 18 Kasım 2020 | 61 Okunma Allahû Ekber, Vallahû Ekber Kur’ân-ı Hâkim Bize Rehber/1 11 Kasım 2020 | 108 Okunma Nasihatçileri sevmemek helak sebebidir 04 Kasım 2020 | 100 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar