Vaatleri görelim

İktidarı sandıkta devirmek bir siyasi parti ve yöneticileri için en önemli hedef olabilir. Bu amaca, aklını ideolojiye ya da partiye teslim etmiş dar bir kesim ortak da olabilir. Ancak seçimlerin kaderini belirleyen merkezdeki...

İktidarı sandıkta devirmek bir siyasi parti ve yöneticileri için en önemli hedef olabilir.
Bu amaca, aklını ideolojiye ya da partiye teslim etmiş dar bir kesim ortak da olabilir. Ancak seçimlerin kaderini belirleyen merkezdeki çoğunluk daha rasyonel reflekslerle hareket eder. Yani yaşamını daha iyi hale getirmeyi vaat edene yönelir.
Çok partili hayata geçtiğimiz günden beri seçmenin istisnasız, "yıkmayı" değil "yapmayı" vaat edenleri seçmesi bu durumun en net kanıtıdır.
Yine bir seçim arifesindeyiz ve yine tarih tekerrür etmek üzere.
Bu kez de "kaybedeceklerin" dilinden dökülen tek vaat "Erdoğan'ı devirmek," "eskiye dönmek." Kazanacaklar ise seçmene yeni tekliflerle gelmeye, geleceği tarif etmeye devam ediyorlar.
Dün Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin en iddialı adayı Tayyip Erdoğan programını açıkladı mesela.
Tarihi de kapsayan bütünlükçü bir perspektifle özgüvenini ilan etti. Önüne, daha önceki icraatlarının devamı niteliğinde net hedefler koydu. Demokrasi ve özgürlükler konusunda garanti verdi.
Şu ana dek bizlere, Erdoğan öncesi Türkiye'ye dönüp, 16 yıllık kazanımları tarihe gömerek sıfırdan, eskiden başlamayı önerenleri de sahneye bekliyoruz.
Karar vermeden önce, FETÖ ile ve PKK ile mücadeleyi gevşetmek dışında bir planları varsa kendilerini de dinlemek isteriz.

***
PERİNÇEK "İŞARET EDİLMEDİĞİ" İÇİN...

Cumhurbaşkanlığı seçimleri için 100 bin imza toplamaya çalışan adaylardan Meral Akşener ve Temel Karamollaoğlu hedeflerine ulaştılar.
Anlaşılan o ki, sosyal medyada siyasal İslamcıların, açık FE...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Niye hasta oluyorsunuz lan sayın vatandaş! 02 Aralık 2020 | 875 Okunma Korona basını 30 Kasım 2020 | 290 Okunma Dijital faşizme karşı omuz omuza! 29 Kasım 2020 | 1.293 Okunma Bu muhalefet Türkiye’ye ne katar? 28 Kasım 2020 | 351 Okunma Hayat hiç eve sığar mı? 27 Kasım 2020 | 237 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar