Sakarya Savaşı Sakarya’da olmadı ki Kemal Bey, ayıptır!

Sabah Gazetesi Yazarı Melih Altınok'un bugünkü (14.09.2022)''Sakarya Savaşı Sakarya’da olmadı ki Kemal Bey, ayıptır!'' başlıklı yazısı.

Bir yandan İyi Parti yönetimi sistematik olarak Gürsel Tekin'in HDP'ye bakanlık verileceği sözleri üzerinden Kılıçdaroğlu'na yükleniyor...
Diğer yandan da Akşener cephesinin tutturduğu milliyetçi ezgiye Selahattin Demirtaş cezaevinden, "Kızım sana söylüyorum gelinim sen anla" diye şöyle kanon yapıyor:
"'HDP'ye yok' diyorlar. Hele önce siz o bakanlık koltuğuna oturun da bir görelim. Seçimi nasıl ve kimin oylarıyla kazanıp da bakan olmayı hayal ediyorlar, merak ediyorum."
Kemal Bey'in işi zor...
Aşağı tükürse HDP, yukarı tükürse İyi Parti.
"Yalan, HDP'ye bakanlık vermeyeceğiz" dese HDP seçmeninden olacak. "Evet vereceğiz" dese Akşener'in tuzağına düşecek.
O da başka vesilelerle kafası karışan seçmene mesajlar gönderiyor.
Partisinin Diyarbakır yöneticisi "Kürdistan, özerklik" falan derken, kendisine "Bozkurt Kemal" diye tezahürat yaptırıyor.
Dün de Sakarya Meydan Muharebesi'nin (22 Ağustos - 13 Eylül 1921) 101. yıldönümünde partisinin grubunu Sakarya'da topladı...
Daha durun...

Ve aynen şunları söyledi:
"Sakarya aynı zamanda milli Kurtuluş Savaşı'nda en kanlı mücadelenin verildiği bir kenttir, Sakarya Savaşı'dır. Sakarya galibiyetidir!"
Ah Kemal Bey ah...
CHP'nin Genel Başkanı, Milli Mücadele dönemini hakkında ilkokul seviyesinde bilgiden bile mahrum olur mu?
Sakarya Savaşı Sakarya'da mı yapıldı?
Ne diyorsunuz Allah aşkına siz?
Hadi siz bilmiyorsunuz, güya Atatürk'ün partisiyiz diye koca CHP'de bunu bilen tek bir kişi yok mu?
Ne denir ki?
Neyse...
Biz, Kemal Bey'in bu anlamlı günde Atatürk'ün "Ordular ilk hedefiniz Akdeniz" sözünü hatırlayıp grubunu "Güneydoğu'nun incisi" dediği Mersin'de toplamadığına dua edelim.
Amin.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sarı taksiler kaderimizse eyvallah 01 Ekim 2022 | 25 Okunma ABD yine Rusya’yı değil Avrupa’yı vurdu 30 Eylül 2022 | 418 Okunma Mussolini’nin biri bir gün... 28 Eylül 2022 | 276 Okunma İran elbet FETÖ’sünden kurtulacak ama... 26 Eylül 2022 | 1.293 Okunma Kemal Bey’e biraz ayıp olmuyor mu? 25 Eylül 2022 | 344 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar