Kim bu Green Card’lı TSK subayları

Çekilişle "şanslılara" vatandaşlığın verildiği, askerlik yapana ise üstüne para ödendiği bir "ütopya"dır ABD. Bu yüzden hakların değil, sorumlulukların ağır bastığı...

Çekilişle "şanslılara" vatandaşlığın verildiği, askerlik yapana ise üstüne para ödendiği bir "ütopya"dır ABD. Bu yüzden hakların değil, sorumlulukların ağır bastığı ülkelerin birazcık okumuş vatandaşları kapağı ABD'ye atmak için can atarlar.
Allah'ın günü vatandaş olmak için ABD'nin düzenlediği "Green Card" (vatandaşlık kartı) çekilişlerine kayıt yaptırırlar. Tabii Big Brother herkesi mutlu etmez. Mevzu şartları yerine getirmeniz, eğitim seviyesiniz, diliniz şuyunuz buyunuz değildir. Sadece "çok ama çok şanslı bazı kişilere" vurur piyango.
Örneğin 9/11 şokuyla ülkede Müslüm avına çıkılmışken, Türkiye'den "dinci" yaftası yediği için kaçan emekli vaiz Fetullah Gülen'e Green Card verir Washington.Hatta o emekli vaizin ayağının tozuyla getirdiği yabancı bir ülkenin ordusunda görev yapan kurmay subaylara bile!
Evet, doğru duydunuz. ABD, Gülen'in Pensilvanya'ya kaçtığı günden itibaren TSK'nın pek çok kurmay subayına vatandaşlık verdi. Üstelikte lotarisiz, çekilişsiz, kurasız!
Düşünebiliyor musunuz, daha düne kadar "ecnebiyle" evlenmek ordudan atılma gerekçesiyken, bizzat "kendisi yabancı ülke vatandaşı da olan kurmaylar" sızdırıldı ordumuza.
Bunlardan birini bizzat ben biliyorum. Devlet de, TSK da ulusal güvenliğimizi doğrudan tehdit eden bu kişileri isterse bulur.
Eğitim vb. nedenler istisna olmak üzere, Gülen ABD'ye gittikten sonra sık sık aile boyu ABD seyahatlerine çıkan, aylık geliri "belli" kurmay kadro dikkatle incelenmeli.

**

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Velev ki Ayasofya kararı siyasi 13 Temmuz 2020 | 3.121 Okunma Hele bir İstanbul’daki diğer müzeleri doldurun da... 12 Temmuz 2020 | 478 Okunma Sokaktan maske manzaraları 11 Temmuz 2020 | 5 Okunma Ama Meral Hanım’ın önce Yeşim Salkım’ı elemesi lazım 10 Temmuz 2020 | 3.506 Okunma Kadın olsam herhalde çok sıkılırdım 08 Temmuz 2020 | 2.036 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar