İmamoğlu, İyi Parti’ye geçer mi?

Sabah Gazetesi Yazarı Melih Altınok'un bugünkü (21.01.2022)'' İmamoğlu, İyi Parti’ye geçer mi?'' başlıklı yazısı.

Aylardır Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Seçim tarihini belirle adayımızı hemen açıklayalım" diye güya rest çeken muhalefet telaş içinde.
Çünkü süre doldu, verdikleri sözlerin vadesi geldi çattı. Artık aylardır 6'lı Masa toplantılarıyla oyaladıkları seçmenin önüne bir aday koymak zorundalar. Herkes son kozunu oynamaya hazırlanıyor.
E, Türk siyasi hayatında seçimin habercisi sayılan "Aday İlhan Kesici'ymiş" kulisleri de gelmeye başladı.
Bu kavga gürültü arasında umreye gidip suskunluğa gömülmeyi tercih eden Ekrem İmamoğlu da yurda döndü.
Herkes adaylık yarışından düştüğünü söylese de İmamoğlu'nun gelir gelmez 15 günlük Anadolu seyahatine çıkması göz ardı edilecek bir gelişme değil.
Dün ilk durağı olan Kastamonu için ilan edilen programı da "dolu dolu"ydu:

12.30'da şehir merkezi turu.
13.00'te cuma namazı.
14.00'te esnaf ziyareti.
16.00'da Daday Belediyesi kapalı pazar yeri açılış töreni.
Peki, Kılıçdaroğlu'na rağmen bu olasılık hâlâ mümkün mü? İmamoğlu sıyrılıp yarış kulvarına dahil olabilir mi? İmamoğlu'nun, 6'lı
Masa'nın adayının yasal olarak ilan edileceği son bir ayı daha iyi değerlendirmek için kollarını sıvamasına bakılırsa ikinci tur için bazı riskleri göze almayı değerlendirdiği açık. Adaylığı engellenmek istenen siyasi pozunu tepe tepe kullanmak istiyor.
İmamoğlu'nun hedefine ulaşmak için beraber hareket etmesi gereken "Başbakan adayı Meral Akşener" de malum plana dünden razı.
Zaten eninde sonunda olacak olan bu. Akşener ve İmamoğlu, Erdoğan'ı devirme yolunda ilk durak gördükleri Kılıçdaroğlu'nu tasfiye etmek için ya bugün ya yarın birleşecekler.

BİZİ DE BU GÜZEL HAVALAR MI MAHVEDECEK?
Birkaç gündür yaz mevsimini yaşıyoruz. Ama insanlar ihtiyatlı.
Herkes "Bu kadar güzel hava hayra alamet değil" diye söyleniyor.
Çevre Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar da dün İstanbul barajlarındaki suyun 10 yılın en düşük seviyesine indiğini duyuruyordu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bırakın aferin demeyi adamı öperler bile Ali Bey 01 Şubat 2023 | 1.474 Okunma Kılıçdaroğlu her geçen gün kontrolü kaybediyor 30 Ocak 2023 | 1.264 Okunma Laiklik elden ‘gidiyeah’ 29 Ocak 2023 | 467 Okunma HDP mi sıkıştırıyor Kemal Bey? 28 Ocak 2023 | 463 Okunma Aytun Bey yine bütün oyunu bozdu! 25 Ocak 2023 | 4.302 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar