Demirtaş’ın mesajı Öcalan’a mı?

16 Nisan referandumunun sonucunu "hayır" olarak duyuran tek anket şirketinin CHP'li olduğunu söyleyen sahibi ekranlarda iç geçiriyor: "Demirtaş bir de partisinin PKK ile bağını koparmayı başarabilse..." Doğu Perinçek'i...

16 Nisan referandumunun sonucunu "hayır" olarak duyuran tek anket şirketinin CHP'li olduğunu söyleyen sahibi ekranlarda iç geçiriyor:
"Demirtaş bir de partisinin PKK ile bağını koparmayı başarabilse..."
Doğu Perinçek'i atlayan Muharrem İnce, Demirtaş'ı es geçmiyor. Hakkâri'de adına oy istemeden önce Edirne'ye uğrayıp Demirtaş'la görüşüyor.
"Bana, 'Muharrem Hoca, bu böyle olmuyor. Her aday birer hafta sırayla hapis yatsın. Hepsini ben yatmayayım' esprisini yaptı..."
Diğer Cumhurbaşkanı adayları Temel Karamollaoğlu ile Meral Akşener'in de Demirtaş'a karşı tutumları aynı... Onlar da seçmenin, Demirtaş'ın ve partisinin PKK ile organik bağını "çok da önemsememesi" gerektiğini anlatmaya çabalıyorlar.

***

Peki, Demirtaş bu cilveleşmelere ne diyor?
Ahmet Hakan yeni patronaja uyum yasalarıyla meşgul olduğundan eline bağlama verip programına çıkartmadığı için, kriptolu mesajlarını yazılı veriyor.
Dün de "PKK sizi tükürüğüyle boğar" sözleriyle tanıdığımız vekili ile birlikte verdiği "minnoş" cezaevi resimlerinin altına döşenen şu mesajı gündemdeydi:
"PKK'yı temsil de etmiyoruz, siyasi kanadı da değiliz."
Evet, proje yine aynı. HDP ile PKK'nın organik bağından ötürü elini korkak alıştıran beyaz Türkleri, ulusalcıları, solcu gençleri yeniden sandığa çekmek.
Bu doğrudan satış kampanyasına yine takılacaklara, "Demokratik Kurtuluş ve Özgür Yaşamı İnşa" adlı kitabın aşağıdaki satırlarını tavsiye ediyorum.

***

PKK'ya yakın Almanya'daki Mezopotamya Yayınevi'nin çıkardığı kitapta, partinin üst düzey yöneticileriyle Abdullah Öcalan arasındaki şu diyaloga yer verilmiş:
Öcalan "Kim belirledi bu adayları?" diye soruyor.
HDP'li İdris Baluken de durumu kurtarmak için "Seçim komisyonunun çalışmalarıyla belirlendi" karşılığını veriyor.
Öcalan ısrarla "Kimdir bu seçim komisyonu? Kandil tarafından mı belirlendi, yoksa siz mi belirlediniz?" sorusuna cevap arıyor. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tank palet diye diye... 05 Aralık 2020 | 357 Okunma Dolu mudur boş mudur? 04 Aralık 2020 | 245 Okunma Niye hasta oluyorsunuz lan sayın vatandaş! 02 Aralık 2020 | 889 Okunma Korona basını 30 Kasım 2020 | 291 Okunma Dijital faşizme karşı omuz omuza! 29 Kasım 2020 | 1.296 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar