Azıcık cesareti olsa...

Geçtiğimiz gün 39 yaşındaki bir kişi Meclis önünde üzerine benzin dökerek kendisini yakmaya çalıştı. İnşaat işçisi olduğunu ve geçim sıkıntısı çektiğini...

Geçtiğimiz gün 39 yaşındaki bir kişi Meclis önünde üzerine benzin dökerek kendisini yakmaya çalıştı.
İnşaat işçisi olduğunu ve geçim sıkıntısı çektiğini söyleyen S.A.'nın durumu iyi. Kafasının sol tarafında yanık olduğu belirtiliyor.
Ancak bu olayın ardından açıklama yapan ana muhalefet lideri için aynı şeyi söyleyemeyiz. Kılıçdaroğlu'nun açıklamasına bakın siz de hak vereceksiniz:
"Dün TBMM'de bir kişi üzerine gaz yağı döktü ve ateşe verdi. Niye? Geçinemiyorum diye. Bir gencecik vatandaşımız üzerine akaryakıtı döküyor kibriti vuruyor. Gazetelerin birinci sayfasında bile yer almadı. O işçi kardeşime söyleyeyim Meclis'e niye geldin? Git Saray'ın önünde yak!"
Hakikaten olacak iş değil.
Muhalefetin işi, geçim sıkıntısı çektiğini söyleyen insanlara "kendinizi yakın" diye akıl vermek olabilir mi?
Anlaşılan o ki 2019'a dair zerre kadar umudu olmayan ve parti içi muhalefetten bunalan Kılıçdaroğlu siyasi intihara hazırlanıyor.
Ama yeterince cesareti olmadığı için bu işi vatandaşların kendisi yerine yapmasını istiyor.
Ne acıklı bir hal!
Geçmiş olsun.

*** Akşener daha ne yapsın?

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i sosyal medyada görenler eminim şaşırıyorlardır.
Neler neler yazıyor...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Osman Kavala’nın başını Batı yakıyor 29 Kasım 2021 | 1.663 Okunma Bildiğiniz bütün varyantları unutun 28 Kasım 2021 | 564 Okunma Daha düne kadar BAE’yle... 27 Kasım 2021 | 854 Okunma Maske sapığımız eksikti 26 Kasım 2021 | 381 Okunma Gerçek çıkmayan komplo teorisi kaldı mı? 24 Kasım 2021 | 2.861 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar