Azıcık cesareti olsa...

Geçtiğimiz gün 39 yaşındaki bir kişi Meclis önünde üzerine benzin dökerek kendisini yakmaya çalıştı. İnşaat işçisi olduğunu ve geçim sıkıntısı çektiğini...

Geçtiğimiz gün 39 yaşındaki bir kişi Meclis önünde üzerine benzin dökerek kendisini yakmaya çalıştı.
İnşaat işçisi olduğunu ve geçim sıkıntısı çektiğini söyleyen S.A.'nın durumu iyi. Kafasının sol tarafında yanık olduğu belirtiliyor.
Ancak bu olayın ardından açıklama yapan ana muhalefet lideri için aynı şeyi söyleyemeyiz. Kılıçdaroğlu'nun açıklamasına bakın siz de hak vereceksiniz:
"Dün TBMM'de bir kişi üzerine gaz yağı döktü ve ateşe verdi. Niye? Geçinemiyorum diye. Bir gencecik vatandaşımız üzerine akaryakıtı döküyor kibriti vuruyor. Gazetelerin birinci sayfasında bile yer almadı. O işçi kardeşime söyleyeyim Meclis'e niye geldin? Git Saray'ın önünde yak!"
Hakikaten olacak iş değil.
Muhalefetin işi, geçim sıkıntısı çektiğini söyleyen insanlara "kendinizi yakın" diye akıl vermek olabilir mi?
Anlaşılan o ki 2019'a dair zerre kadar umudu olmayan ve parti içi muhalefetten bunalan Kılıçdaroğlu siyasi intihara hazırlanıyor.
Ama yeterince cesareti olmadığı için bu işi vatandaşların kendisi yerine yapmasını istiyor.
Ne acıklı bir hal!
Geçmiş olsun.

*** Akşener daha ne yapsın?

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i sosyal medyada görenler eminim şaşırıyorlardır.
Neler neler yazıyor...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Trump giderse ABD çöker mi? 01 Haziran 2020 | 2.400 Okunma Kuru gürültüyü bırakın, soruyu anlayabildiyseniz cevap verin 31 Mayıs 2020 | 662 Okunma Sosyal medyada herkes eşittir ama bazıları daha eşittir 30 Mayıs 2020 | 1.583 Okunma İkinci dalgayı beklerken... 29 Mayıs 2020 | 1.956 Okunma Muhalefet erken seçim istiyor mu? 27 Mayıs 2020 | 2.575 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar