Affeder misiniz?

Yine bir seçim öncesi ve yine siyasilerimizin gündemi af. CHP'nin Adayı Muharrem İnce, sanki Demirtaş Kürt diye cezaevindeymiş gibi "Demirtaş, Kürt diye 'bırak ona ne olursa olsun' mu diyeceğiz. Böyle bir şey olmaz"...

Yine bir seçim öncesi ve yine siyasilerimizin gündemi af. CHP'nin Adayı Muharrem İnce, sanki Demirtaş Kürt diye cezaevindeymiş gibi "Demirtaş, Kürt diye 'bırak ona ne olursa olsun' mu diyeceğiz. Böyle bir şey olmaz" diyor.
Oysa 53 kişinin hayatını kaybettiği 6-7 Ekim olaylarında Demirtaş'ın sorumluluğuna dair en sert eleştirileri yapan da yine kendisiydi. Haklısınız, o zaman aday değildi.
Temel Karamollaoğlu da üzerine atılı suçlardan pişman olduğuna dair tek bir imada bile bulunmayan Demirtaş'la ilgili olarak İnce ile aynı görüşte. O da "dışarı çıksın" diyor.
Meral Akşener'in af gündeminde ise FETÖ tutukluları, komplocu polis şefleri vs. var. Tabii o bu kişilere "mağdur" diyor.
Cumartesi günü Devlet Bahçeli de Demirtaş'a af talepleri üzerine karşı cepheden atağa geçti.
MHP lideri birtakım organize suç örgütü liderlerinin isimlerini anarak, "Bu kardeşlerimizi taş duvarların ardında çürümeye terk etmek ne kadar adil ve adaletlidir" dedi.
Bahçeli, söz konusu kişilerden "ülkü ve ülke sevdalısı" olarak bahsediyor. Ancak hepimiz biliyoruz ki, onlar da af istenen diğerleri gibi, fikirlerinden ya da bu hislerinden dolayı değil, suça konu olan eylemlerin- den ötürü yargılanıyorlar.
Kaldı ki hukuk kişiler üzerinden işletilemez.
Ve devletin, mağdur vatandaş adına af yetkisini ikide bir kullanması toplumda adalet duygusunu zedeler.
Bu durumda da vatandaş hak arayışında devleti aradan çıkartmak gibi istenmeyen yöntemlere yönelir.
Son tahlilde bu işten zararlı çıkanın devlet olacağını, çünkü bozulanın kamu otoritesi olduğunu sanırım söylememize gerek yok.
Eğer siyasilerimiz adaletin göstergesi...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tank palet diye diye... 05 Aralık 2020 | 370 Okunma Dolu mudur boş mudur? 04 Aralık 2020 | 245 Okunma Niye hasta oluyorsunuz lan sayın vatandaş! 02 Aralık 2020 | 889 Okunma Korona basını 30 Kasım 2020 | 291 Okunma Dijital faşizme karşı omuz omuza! 29 Kasım 2020 | 1.296 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar