Türkiye nasıl bir Ali Babacan istiyor?

Ali Babacan’ın daha önce KARAR’a verdiği röportajla başladığı siyasi yolculuğu, geçtiğimiz hafta Haber Türk’teki röportajıyla yeni bir safhaya girmiş bulunuyor.

Bilindiği gibi Babacan AK Parti iktidarlarında dışişleri bakanlığı ve ekonominin patronluğunu üstlendiği başbakan yardımcılığı dönemlerinde gerek Türkiye’de, gerekse dünyada saygın bir yere sahip, dürüst, şeffaf, ekonomide hatırı sayılır başarıların altında imzası olan pırıltılı bir isim. Artık o, kuruluşuna sayılı günler kalan yeni bir siyasi oluşumun önünde yer alan bir siyasetçi. Televizyonda çizdiği görüntü, güvenilirliği ve konulara hakimiyeti konusunda kimsenin bir itirazı yok. Ancak Türk siyasetinin karizmatik lider geleneği çerçevesinden bakıldığında, “acaba bağırıp çağırmayan, ‘düşün peşime’ diye meydanları inletmeyen bir parti liderinin başarı şansı olabilir mi” benzeri soruların tartışıldığı da muhakkak. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hukukun üstünlüğü şeytan işi olabilir mi 04 Aralık 2019 | 180 Okunma Türkiye nasıl bir Ali Babacan istiyor? 02 Aralık 2019 | 546 Okunma Rock’ın asi çocukları Noir Desir... 01 Aralık 2019 | 66 Okunma Hukuk, özgürlük gibi kavramlar dindarlar 29 Kasım 2019 | 262 Okunma Abdullah Gül’den Şehir Üniversitesi tele 27 Kasım 2019 | 631 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar