Reform da yaparız Kavala’yı da bırakmayız!

Biliyorum ki bu kadar yasakların ve hukuksuzlukların yaşandığı bir tabloda, iktidarın reform vaadinde bulunması oldukça absürt bir durum. İnanması gerçekten zor ama, reform konusunda çok sayıda alametlerin belirdiği de bir gerçek.

Anayasal teamülleri arkadan dolaşarak İrfan Fidan’ın jet hızıyla Anayasa Mahkemesi üyeliğine atandığı bir Türkiye’de hala reformdan bahsetmenin bir anlamı var mı bilemiyorum ama, iktidarın şiddetle reforma ihtiyacı olduğu kesin.

İhtiyacı var çünkü, adına Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi denen garip rejim yüzünden Türkiye yönetilemez bir noktada ve memleketin neresine dokunsanız elinizde kalacak bir görüntü sergiliyor. Ekonomik olarak kelimenin tam anlamıyla duvara dayanmış durumdayız, pandemi dolayısıyla iş yerleri, dükkanları kapalı olan esnaflar, çalışan işçiler çok zor günler yaşıyorlar ama devletin bu insanlara tek kuruşluk yardım yapmaya parası da, mecali de yok.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kimseye gurur kibir satmayalım milletle inatlaşılmaz 26 Şubat 2021 | 339 Okunma Üstün Hoca’ya ayar vermek AK Parti’ye çok mu yakıştı? 24 Şubat 2021 | 1.160 Okunma Yeniden dindar-laik kavgası mı? Asla… 22 Şubat 2021 | 530 Okunma AİHM’yi tanımayız AYM’yi de feshederiz 19 Şubat 2021 | 1.515 Okunma Başarısız Gara operasyonunun sorumlusu olacak mı? 17 Şubat 2021 | 1.038 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar