Ortodoks sol helalleşmeye inat AK Parti’ye çalışıyor

Karar Gazetesi Yazarı Mehmet Ocaktan'ın bugünkü (15.08.2022)''Ortodoks sol helalleşmeye inat AK Parti’ye çalışıyor'' başlıklı yazısı.

Genellikle muhalefete destek veren kesimler, araştırma şirketlerinin anket sonuçlarına göre AK Parti’nin hala yüzde 30’lar civarında oy almasına inanmakta zorluk çekiyorlar.

Gerçekten de ekonominin bu kadar kötü olduğu, zamların can yaktığı, fukaralığın derinleştiği bir ortamda iktidar partisinin bu oranda bir oy alıyor olmasını matematiksel olarak izah etmek mümkün değil.
Biliyoruz ki şu anda Cumhur İttifakı’na karşı güçlü bir muhalefet bloğu oluştu ve 6’lı masayla birlikte muhalefet giderek daha da güç kazanıyor. Eğer iktidar özellikle ekonomide akıl ve bilimle değil, kendi icat ettiği “ekonomik hurafeler”le yürümeye devam ederse on ay sonra sandıkta alacağı kötü karne ile güzel günlerine veda edecektir.

İyi güzel de bütün bunlara rağmen, neden hala AK Parti’nin oy oranı yüzde 30’larda?

Kuşkusuz bunun bir izahı var… Galiba meseleyi anlayabilmek için dindar-muhafazakar kesimlerin geçmişten bugüne gelen hikayesine bakmakta yarar var. Bu çerçevede özellikle bugünkü AK Parti’yi var eden şartların doğru analiz edilmesi gerekiyor. Dahası Refah-Fazilet çizgisinin ne tür mağduriyetler üzerinden yürüdüğü de önemli…

Türkiye’de uzun yıllar toplumda var olan...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Eğer Kılıçdaroğlu aday olacaksa… 30 Eylül 2022 | 915 Okunma Müslüman vicdanındaki iki korku 28 Eylül 2022 | 348 Okunma Ah şu 6’lı masa olmasa hayat ne güzel olurdu! 26 Eylül 2022 | 791 Okunma Şarkıları yasaklayalım kimse nefes almasın! 25 Eylül 2022 | 90 Okunma Münker ve Nekir oylarımızı da soracak mı? 23 Eylül 2022 | 391 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar