MHP trenden inmeden reform mümkün mü?

Henüz erken olduğu için çok dikkat çekmiyor olabilir ama, dünyadaki yeni değişim trendi MHP’ye olan ihtiyacı boşa çıkarabilir. Kuşkusuz bu yeni dönem hiç kolay olmayacaktır. Bir kere MHP’siz bir AK Parti’yi düşünmek bile mümkün değildir.

Son günlerde özellikle AK Parti-MHP koalisyonu cenahında çok enteresan gelişmeler oluyor. Neler olup bittiğini anlayabilmek için galiba öncelikle içinde bulunduğumuz hali iyi analiz etmek gerekiyor. Son beş yılda ekonomi, hukuk, dış politika, eğitim ve kültür alanında her şey dramatik bir şekilde kötüleştiği ve de artık böyle gitmeyeceği anlaşıldığı için ‘acı reçete’ ve değişim zaruret haline gelmiş bulunmaktadır.

İşte tam da bu yüzden denizin bittiğini gören AK Parti yeni bir manevra yapma gereği hissetti, daha doğrusu mecbur kaldı.

Öyle ki yıllardır Merkez Bankası başkanlarını ‘faiz lobisi’ne hizmet etmekle ve ihanetle suçlayan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan bugün Merkez Bankası’nın faiz arttırmasına izin vermek zorunda kaldı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Boğaziçi fethedildi ama hâlâ aşımız yok... 11 Ocak 2021 | 748 Okunma Bismillah Abdullah İbrahim’le yeniden caz 10 Ocak 2021 | 114 Okunma Allah kimseye böyle bir son nasip etmesin 08 Ocak 2021 | 556 Okunma Tek ricamız sakın reform yapmayın... 06 Ocak 2021 | 414 Okunma Başörtülüler ‘irticacı’ mı, ‘vitrin mankeni’ mi? 04 Ocak 2021 | 1.456 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar