Mezarlıkta ıslık çalmanın dayanılmaz cazibesi

Seçim yaklaştıkça Cumhur İttifakı’nın bileşenleri ve özellikle de iktidarın önünde hazırolda bekleyen medya çevrelerinde tuhaf ama aynı zamanda endişeyle karışık eğlenceli durumlar...

Seçim yaklaştıkça Cumhur İttifakı’nın bileşenleri ve özellikle de iktidarın önünde hazırolda bekleyen medya çevrelerinde tuhaf ama aynı zamanda endişeyle karışık eğlenceli durumlar yaşanıyor.

Öyle anlaşılıyor ki Altılı Masa iktidar cenahının fabrika ayarlarını bozuyor, AK Parti’den MHP’ye ve yandaş kalemlere kadar hemen herkes günlerdir Altılı Masa ile ilgili ‘arkası yarın’ hikayeleri anlatmak için kendilerini helak ediyorlar. Bazıları hikayelerin büyüsüne kendisini öylesine kaptırıyor ki aralarında “Masa dağılıyor, bu gidişle seçimi bile göremezler”, hatta “Erdoğan birinci turda ezip geçerse, belki de isabetli olur, canlarını kurtarırlar…” benzeri erken zafer şarkıları söyleyenler bile var.

Öyle ki MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli dünkü grup toplantısında “Kriminal siyaset ittifakı yine aday belirleyememiştir. Yaklaşık 9.5 saat toplantı yapıp da cumhurbaşkanı adayını tespit edemeyen zillet partileri, bir bakıma iflas bayrağını çekmişlerdir” diyerek Altılı Masayı ne kadar kafaya taktıklarını bütün Türkiye’ye ilan ediyor.

Peki bu erken zafer şarkılarında bir tuhaflık, biraz...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Aç olduğunu sakın kimseye söyleme… 25 Ocak 2023 | 21 Okunma Dış güçler Cumhur İttifakı için mi çalışıyor? 23 Ocak 2023 | 814 Okunma Eda Karaytuğ’la caz tadında bir müzik gecesi… 22 Ocak 2023 | 54 Okunma Eğer iktidar başörtüsünde samimi ise... 20 Ocak 2023 | 503 Okunma Yeni paralel yapımız Ebabil kuşları 18 Ocak 2023 | 947 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar