İktidar kaybediyor peki muhalefet kazanıyor mu?

Karar Gazetesi Yazarı Mehmet Ocaktan'ın bugünkü (11.11.2022)''İktidar kaybediyor peki muhalefet kazanıyor mu?'' başlıklı yazısı.

Yapılan araştırmalar, anketler gösteriyor ki Cumhur İttifakı bileşenlerinin oy toplamı hiçbir şekilde parlamento çoğunluğunu sağlamaya ve de cumhurbaşkanı seçmeye yetmiyor.

Evet son günlerde AK Parti’nin özellikle ‘Türkiye Yüzyılı’ gösterisiyle birlikte özgüven kazandığı ve bir miktar toparlandığı gibi bir algı oluştuğu muhakkak. Ancak biliyoruz ki AK Parti büyük umutlar bağladığı Ayasofya açılışı, uzay yolculuğu gibi pazarlama değeri yüksek gösteriler düzenlemiş ama bunların ömrü sadece birkaç hafta sürmüştü. Dolayısıyla, geçmiş güzel günlerin söylem tekrarından ibaret olan ‘Türkiye Yüzyılı’nın da ömrünün çok uzun olması pek mümkün gözükmüyor.

Zira iktidar ekonomik krizin yarattığı derin yoksulluğu, her gün insanların cebinden paralarını çalan yüksek enflasyonu, vicdanları yaralayan adaletsizlikleri, ahlaki çürümeyi ve yozlaşmayı derinleştiren yolsuzluk ve rüşvet söylentilerini sadece seyretmekle yetiniyor.

Ayrıca bütün görsel şovlara rağmen iktidarın, insanların günlük hayatlarında can yakmaya devam eden acil ekonomik sorunları çözme konusunda ne gücü ne de takati var. Bu yüzden de toplumun yaşadığı yoksulluğun etrafından...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İnsanları Allah’la aldatanlardan şikayetim var 09 Aralık 2022 | 573 Okunma Üç harfli market taşlama seçim kazandırır mı? 07 Aralık 2022 | 948 Okunma CHP Avrupalı AK Parti ulusalcı mı oldu? 05 Aralık 2022 | 598 Okunma Türk musikisinin rüzgarıyla yeni bir dünyaya… 04 Aralık 2022 | 49 Okunma Böyle bir hukuk ayıbını hak etmiyoruz 02 Aralık 2022 | 504 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar