Erken seçim için aceleye gerek yok

Karar Gazetesi Yazarı Mehmet Ocaktan'ın bugünkü (20.06.2022)''Erken seçim için aceleye gerek yok'' başlıklı yazısı.

Çok haklı olarak insanlar, bir an önce erken seçim yapılarak Türkiye’nin nefes almasını sağlayacak bir değişimin gerçekleşmesini bekliyor. Bunun için de muhalefeti oluşturan 6’lı masanın iktidarı erken seçime zorlamasını istiyor.

Elbette toplum beklentilerinde sonuna kadar haklı, zira insanlar günlük hayatlarını idame ettirmekte bile zorlanıyorlar. Dolayısıyla evinin asgari ihtiyaçlarını bile karşılayamayan ailelerin feryatlarını duymamak mümkün değil. Muhtemelen bu yakıcı tablo 2023 Haziran’ında yapılacak bir seçime kadar daha da derinleşecek.

Eğer iktidar sonbaharda erken seçim yapmayı göze alamazsa, 2023’te yaklaşmakta olan büyük bir çığ dalgasının altında kalabilir.

Kısacası “faiz sebep, enflasyon sonuç” fantezisiyle çıkılan yolun sonuna gelindi ve uçak dağa çarpmak üzere…

Ekonomist Kerim Rota, Amerikan Merkez Bankası FED’in 28 yılın en yüksek faiz artışını gerçekleştirmesinin ardından, Türkiye’de iktidarın dövizi dengede tutabilmek için bir günde 1.72 milyar dolar satış yaptığını belirtti. Rota diyor ki: “Bunun sürdürülebilir olmadığını, sonunun felaket olduğunu tekrar hatırlatalım. Baş sorumluları da...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dünya bize hayran ama bizim haberimiz yok... 04 Temmuz 2022 | 27 Okunma Boğaziçi’nde dinlenen şarkının tadı başkadır... 03 Temmuz 2022 | 90 Okunma NATO’ya yaslı gittik şen geldik mi? 01 Temmuz 2022 | 134 Okunma Sakın Kılıçdaroğlu’nu yaklaştırmayın! 29 Haziran 2022 | 645 Okunma Seçimde ekonomi mi kimlik mi önemli? 27 Haziran 2022 | 231 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar