Eğer Kılıçdaroğlu aday olacaksa…

Karar Gazetesi Yazarı Mehmet Ocaktan'ın bugünkü (30.09.2022)''Eğer Kılıçdaroğlu aday olacaksa…'' başlıklı yazısı.

Şu anda Türkiye’nin siyasi gündemi muhalefetin yani 6’lı masanın cumhurbaşkanı adayı kim olacak. Yaşanan ekonomik krizden canı yanan insanlar, ülkeyi bu kaostan, krizden çıkaracak adayı merak ediyor. Ama en çok da nefesi artık ülkeyi yönetmeye yetmeyen Cumhur İttifakı 6’lı masanın adayının kim olacağını merakla bekliyor. Kısacası adayın kim olacağı bütün kesimlerin ortak beklentisi haline gelmiş bulunuyor.

Altılı masayı oluşturan liderler ise bugüne kadar, ısrarla kendi gündemlerine göre hareket ettiklerini ve zamanı gelince ortak adayı ittifakla belirleyeceklerini söylüyorlar. Şu ana kadar da ittifakı kendi ‘yol haritası’ndan saptıracak ciddi bir kriz ortaya çıkmış değil.

Ancak CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun İzmir’de “Artık bilmek zorundayım, siz gerçekten benimle birlikte misiniz?” şeklindeki meydan okuması, altılı masa açısından da yeni bir süreci başlatmış bulunuyor. Bilindiği gibi bu mesaj siyasi çevrelerde farklı yorumlara yol açtı. Ağırlıklı olarak parti teşkilatına yönelik olduğu belirtilse de bazı çevrelerde, bu mesajın hem teşkilata, hem de 6’lı masaya olduğu yönünde yorumlar yapıldı.

Aslında bu...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Babacan: Arkadaşlarıma aday konusunda zihinlerinizi çalıştırmaya başlayın dedim 25 Kasım 2022 | 203 Okunma Rabia hikayesi için mutlu son mu? 23 Kasım 2022 | 423 Okunma Otoriterlik Müslüman toplumların kaderi mi? 21 Kasım 2022 | 382 Okunma Trompetten ney sesi çıkarabilen cazcı 20 Kasım 2022 | 136 Okunma Şapkadan tavşan çıkmasını mı bekliyorsunuz? 18 Kasım 2022 | 640 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar