Demirtaş’ı da dinlemenin ne mahzuru var?

Karar Gazetesi Yazarı Mehmet Ocaktan'ın bugünkü (25.07.2022)''Demirtaş’ı da dinlemenin ne mahzuru var?'' başlıklı yazısı.

Türkiye 40 yıldan fazla bir süredir terörle mücadele ediyor. Bu mücadelede gencecik çocuklarımızı şehit verdik, anneler gözyaşı döktü, aileler büyük acılar yaşadı. Ama aynı zamanda terörün iğvasına kapılan binlerce Kürt genci de hayatını kaybetti, onların annelerinin de yüreği yandı.

Acı olan şu ki terör yüzünden Türkler de Kürtler de kaybetti…

Bugüne kadar uygulanan bütün ‘güvenlikçi’ çözüm yöntemleri bir ölçüde terörü geriletti belki ama temelde Kürt meselesi çözülemediği için terör Türkiye’nin gündeminde olmaya devam etti.

Devletin resmi bakış açısı, Kürt meselesiyle terörü her zaman ayrı olarak değerlendirmeyi tercih etmiştir. Her ne kadar ifade ediliş biçimiyle doğru gibi gözükse de sonuçları itibariyle hiç de öyle olmadığını biliyoruz.

Kürt meselesi konusunda zaman zaman doğru söylemler dillendirilse de doğru politikaların bir türlü hayata geçirilememesi yüzünden çözümsüzlük hep baki kaldı. Hemen bütün iktidarlar döneminde “siyasi alanı güçlendirelim ki terörün eli zayıflasın” tezi dillendirilmesine rağmen, Kürt meselesi konusunda mesafe alınamadı.

Aslında 2005 yılında dönemin başbakanı Tayyip...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AK Parti’nin demokrasi hayali ve gerçekler… 17 Ağustos 2022 | 320 Okunma Ortodoks sol helalleşmeye inat AK Parti’ye çalışıyor 15 Ağustos 2022 | 932 Okunma Neşet Ertaş’la kalpten kalbe yol vardır… 14 Ağustos 2022 | 109 Okunma Ey Avrupa bohçam elimde Şangay’a kaçarım ha… 12 Ağustos 2022 | 474 Okunma 128 milyar doların buharlaşmasında FETÖ izi olabilir mi? 08 Ağustos 2022 | 1.864 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar