Babacan: Arkadaşlarıma aday konusunda zihinlerinizi çalıştırmaya başlayın dedim

Karar Gazetesi Yazarı Mehmet Ocaktan'ın bugünkü (25.11.2022)'' Babacan: Arkadaşlarıma aday konusunda zihinlerinizi çalıştırmaya başlayın dedim'' başlıklı yazısı.

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, dün İstanbul’da gazete yazarları ve televizyon yorumcularından oluşan bir ekiple öğlen yemeğinde bir araya geldi. DEVA lideri, partisi ve 6’lı masanın çalışmaları konusunda ayrıntılı bilgiler verdi. Parlamenter sistemle ilgili anayasa değişikliği maddelerini 28 Kasım’da ortak bir açıklama ile kamuoyuna duyuracaklarının altını çizen Babacan, bu anayasa mutabakatının yüksek bir temsil gücü oluşturduğunu ve tam bir Türkiye mutabakatı olduğunu söyledi.

Toplantıya katılan gazetecilerin ortak gündemi her zaman olduğu gibi yine ‘ortak aday’ meselesiydi kuşkusuz… Babacan’ın bu konudaki cevabı son derece net; önce yol haritası kapsamında bir bakıma ‘seçim beyannamesi’ niteliğinde olan 60 maddelik eylem palanı ve Ortak Politikalar metni belirlenecek ve sonrasında aday tespit edilecek.

Ali Babacan aday belirleme sürecinin kendi partisinde nasıl işleyeceğini açıklarken şu tespiti yapıyor: “Biz kendi arkadaşlarımıza artık aday konusunda zihinlerinizi çalıştırmaya başlayın dedik.”

Babacan’ın süreçle ilgili...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İnsanları Allah’la aldatanlardan şikayetim var 09 Aralık 2022 | 574 Okunma Üç harfli market taşlama seçim kazandırır mı? 07 Aralık 2022 | 948 Okunma CHP Avrupalı AK Parti ulusalcı mı oldu? 05 Aralık 2022 | 598 Okunma Türk musikisinin rüzgarıyla yeni bir dünyaya… 04 Aralık 2022 | 49 Okunma Böyle bir hukuk ayıbını hak etmiyoruz 02 Aralık 2022 | 504 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar