Altılı masayı kim zaafa uğratıyor?

Karar Gazetesi Yazarı Mehmet Ocaktan'ın bugünkü (03.10.2022)''Altılı masayı kim zaafa uğratıyor?'' başlıklı yazısı.

Son günlerde siyasetin en popüler gündemlerinden birisi hiç kuşkusuz 6’lı masa. Gerek iktidar muhitlerinde, gerekse muhalefet çevrelerindeki hemen bütün sohbetler “Altılı masada neler oluyor?” cümlesiyle başlıyor.

Özellikle iktidar cenahının uzun süredir bütün dikkatini 6’lı masaya teksif ettiğini artık bilmeyen yok. Çünkü 6’lı masa, şu anda Türkiye’nin yaşamakta olduğu kaos ikliminden kurtuluş için sinerji üreten tek oluşum ve de aynı zamanda 2023 seçimlerine giderken Cumhur İttifakı’nın tek korkulu rüyası…

Bu yüzden de Altılı Masa’da yaprak kımıldasa, iktidar cenahı kulaklarını dikip “Masa çatırdıyor ve dağılıyorlar” benzeri küçük masallarla teselli bulmaya çalışıyorlar.

Kuşkusuz farklı kimliklere ve hedeflere sahip altı siyasi partinin, aynı masa etrafında birleşerek Türk demokrasisinin geleceği için ortak çözümler üretmesi ve bunları hayata geçirmek için ortak bir yürüyüş gerçekleştirmeleri hiç kolay bir iş değil. Dolayısıyla zaman zaman küçük tartışmaları ya da farklı açıklamaları normal karşılamak gerekir.

Aslında bu çerçevede Cumhur İttifakı’nın korkularını da anlayışla karşılamakta yarar var. Zira herkesin...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Böyle bir hukuk ayıbını hak etmiyoruz 02 Aralık 2022 | 498 Okunma İktidarın işi zor 6’lı masanın daha da zor… 30 Kasım 2022 | 641 Okunma Aklın ihmali ya da hurafenin iktidarı 28 Kasım 2022 | 346 Okunma Padişahlar klasik müziği keşfetmişti ya bugünküler… 27 Kasım 2022 | 99 Okunma Babacan: Arkadaşlarıma aday konusunda zihinlerinizi çalıştırmaya başlayın dedim 25 Kasım 2022 | 546 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar