Allah kimseye böyle bir son nasip etmesin

Açıkçası arkasından teneke çalınarak uğurlanan Trump için üzüldüğümü söyleyemem, ama herkes neyi hak ediyorsa sonunda onu görüyor. Belki tek söylenebilecek şey; Allah hiçbir lidere böyle bir son nasip etmesin...

Bütün dünya artık bu çılgın ihtiyarı tanıyor. Trump dört yıllık başkanlık süresi boyunca sayısız çılgınlığa ve deliliğe imza attı. Demokratik değerlerin altını oymak için hiçbir yasa ve kural tanımadı, Amerika’nın demokratik kurumlarıyla adeta alay etti, İsrail’in şımarıklıklarını ödüllendiren adımlar attı, dünyanın bütün otoriter liderlerini yüreklendiren politikalar izledi, Avrupalı müttefikleriyle ilişkilerini zehirledi, Türkiye Cumhurbaşkanı’na “aptallık etme” diye hitap eden hakaret mektubu gönderdi.

Başkanlığa aday olduğu ilk günden başkanlığının son gününe kadar Müslümanlardan hep nefret etti, azılı bir yabancı ve göçmen düşmanıydı. Ama sonunda kabus bitti, Amerikan halkı bu deliliği cezalandırarak hem kendi ülkesine, hem de dünyaya nefes aldırdı.

Özellikle başkanlığı kaybettiği günden itibaren sergilediği absürt tavırlar yüzünden dünya hep bir tedirginlik içindeydi ve insanlarda “Bu çılgın ihtiyar kolay kolay Beyaz Saray’ı terk etmez, sonunda mutlaka bir delilik yapacaktır” kanaati hakimdi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Asiltürk AK Parti ve MHP’yi kurtarabilir mi? 13 Ocak 2021 | 1.294 Okunma Boğaziçi fethedildi ama hâlâ aşımız yok... 11 Ocak 2021 | 749 Okunma Bismillah Abdullah İbrahim’le yeniden caz 10 Ocak 2021 | 116 Okunma Allah kimseye böyle bir son nasip etmesin 08 Ocak 2021 | 558 Okunma Tek ricamız sakın reform yapmayın... 06 Ocak 2021 | 414 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar