AK Parti’yi bu ‘kör kuyu’ya kim itti?

Şundan eminim ki bugün AK Parti iktidarının yanlışlarını bile avuçları kızarıncaya kadar alkışlayan çıkar odaklı “iyi gün dostları”nın hiçbirisi yarın zor günlerde AK Parti’nin yanında olmayacak ve başka bir trenle yollarına devam edeceklerdir.

Biliyorum, şu günlerde “AK Parti böyle bir Türkiye için yola çıkmamıştı” demenin anlamı da, faydası da yok. Ama yıllarca bu parti ile Türkiye’nin makus talihini yeneceğine ve koyduğu demokratik hedeflerin sahiciliğine inanmış birisi olarak yaşadığımız ‘talihsiz’ günler için hayıflanmamak mümkün değil.

Yıllarca hukukun üstünlüğünü, demokratik değerleri, özgürlükleri savunmuş ve bu konularda özellikle 2011’e kadar da önemli adımlar atmış bir iktidarın şimdi kendi geçmişini inkar ederek önceki iktidarları bile aratacak icraatlar içinde olması, bu partiye gönül verenler için derin bir gönül yarasıdır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Üstün Hoca’ya ayar vermek AK Parti’ye çok mu yakıştı? 24 Şubat 2021 | 1.143 Okunma Yeniden dindar-laik kavgası mı? Asla… 22 Şubat 2021 | 525 Okunma AİHM’yi tanımayız AYM’yi de feshederiz 19 Şubat 2021 | 1.512 Okunma Başarısız Gara operasyonunun sorumlusu olacak mı? 17 Şubat 2021 | 1.029 Okunma Ali Babacan’a anayasayı sordum 15 Şubat 2021 | 457 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar