AK Parti-MHP koalisyonu erken seçime gidemez

Böylesine problemlerin büyüdüğü ve yönetilemezlik sorununun ayan-beyan ortada olduğu bir Türkiye tablosunda, iktidarın hiçbir şekilde erken seçim hamlesi yapma ihtimali olamaz. Çünkü böyle bir Türkiye manzarasında iktidarın “erken seçime gidiyoruz” demesi...

Türkiye’nin yönetilemezlik sorunu her geçen gün büyüdükçe sokaktan siyasete kadar her kademede erken seçim senaryoları da yaygınlaşmaya başladı. Aslında henüz önünde üç yıllık bir süre varken iktidarın, yani AK Parti-MHP koalisyonunun enken seçim hamlesi yapmasının bir mantığı yok. Eğer Bahçeli bir sabah kalkıp “haydi erken seçime...” gibi bir çıkış yapmazsa, 2023’ten önce erken seçim pek mümkün gözükmüyor.
 
Ama bir gerçek de var ki memlekette işler iyi gitmiyor. Hal böyleyken AK Parti-MHP koalisyonu erken seçime gidemez. Neden gidemeyeceğini anlamak için ekonomiden dış politikaya, eğitimden sağlığa kadar her alanda ortaya çıkan manzaraya yakından bakmakta yarar var.

İktidar doların ateşini düşürmek için 120 milyar dolar harcamasına ve Merkez Bankasındaki ihtiyat akçesini bile bitirmesine rağmen Türk parası kan kaybetmeye devam ediyor. Kağıt üzerindeki düzeltmelere rağmen, halkın fiili anlamda yaşadığı işsizlik ve enflasyon artmaya devam ediyor. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
En çok satan hikayemiz Haçlı zihniyeti... 28 Ekim 2020 | 169 Okunma En çok satan hikayemiz Haçlı zihniyeti... 28 Ekim 2020 | 54 Okunma AK Parti artık İstanbul’u sevmiyor mu? 26 Ekim 2020 | 1.219 Okunma Fazıl Say’a da ‘fikri iktidar’da yer var mıdır? 25 Ekim 2020 | 239 Okunma ‘Fikri iktidar’ mı ideolojik bir dayatma mı? 23 Ekim 2020 | 311 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar