AK Parti eskiden böyle küçük hesaplar ya

AK Parti 2002 yılında yola çıkarken geçmişte siyasetin genlerine sirayet eden küçük siyasi hesaplara itibar etmeden yeni bir vizyon ortaya koymuş ve Türkiye siyasetine reformist bir damga vurmuştu.

 Ama ne yazık ki şimdilerde reformist kimliğinden hızla uzaklaşan AK Parti de dönüp dolaşıp sonunda “eski Türkiye” siyasetine demir atmış bulunuyor. Hiç uzağa gitmeye gerek yok, son birkaç aylık Türkiye siyasetinin seyrine yakından baktığımızda bile siyaset dünyasında nasıl bir acziyet yaşandığını rahatlıkla görebiliriz. Şu uğraştığımız işlere bakar mısınız. . . Bir taraftan üniversiteye kayyım atayarak muasır medeniyet seviyesini yakalamaya çalışıyoruz! O da yetmiyor palavra haberler üzerinden siyasi rant hesapları yapıyoruz. . . Son bir ayı hatırlayalım, günlerce işi gücü bırakıp Beştepe’ye giden esrarengiz CHP’liyi tartıştık.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Keşke Batılılaşmayı daha erken keşfedebi 20 Ocak 2020 | 126 Okunma Hastane koridorlarından Marsalis’e... 19 Ocak 2020 | 98 Okunma Erdoğan yeni partileri engelleyebilir mi 17 Ocak 2020 | 320 Okunma Travmalarımızın ilacı özgürlük-hukuk güv 15 Ocak 2020 | 114 Okunma ‘Ben yaptım oldu’ siyasetinin müşterisi 13 Ocak 2020 | 300 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum