AK Parti eskiden böyle küçük hesaplar ya

AK Parti 2002 yılında yola çıkarken geçmişte siyasetin genlerine sirayet eden küçük siyasi hesaplara itibar etmeden yeni bir vizyon ortaya koymuş ve Türkiye siyasetine reformist bir damga vurmuştu.

 Ama ne yazık ki şimdilerde reformist kimliğinden hızla uzaklaşan AK Parti de dönüp dolaşıp sonunda “eski Türkiye” siyasetine demir atmış bulunuyor. Hiç uzağa gitmeye gerek yok, son birkaç aylık Türkiye siyasetinin seyrine yakından baktığımızda bile siyaset dünyasında nasıl bir acziyet yaşandığını rahatlıkla görebiliriz. Şu uğraştığımız işlere bakar mısınız. . . Bir taraftan üniversiteye kayyım atayarak muasır medeniyet seviyesini yakalamaya çalışıyoruz! O da yetmiyor palavra haberler üzerinden siyasi rant hesapları yapıyoruz. . . Son bir ayı hatırlayalım, günlerce işi gücü bırakıp Beştepe’ye giden esrarengiz CHP’liyi tartıştık.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Asiltürk AK Parti ve MHP’yi kurtarabilir mi? 13 Ocak 2021 | 1.085 Okunma Boğaziçi fethedildi ama hâlâ aşımız yok... 11 Ocak 2021 | 748 Okunma Bismillah Abdullah İbrahim’le yeniden caz 10 Ocak 2021 | 116 Okunma Allah kimseye böyle bir son nasip etmesin 08 Ocak 2021 | 557 Okunma Tek ricamız sakın reform yapmayın... 06 Ocak 2021 | 414 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum