Ah şu 6’lı masa olmasa hayat ne güzel olurdu!

Karar Gazetesi Yazarı Mehmet Ocaktan'ın bugünkü (26.09.2022)''Ah şu 6’lı masa olmasa hayat ne güzel olurdu!'' başlıklı yazısı.

İktidar cenahı epey bir süredir 6’lı masayı dağıtmak, eğer bu mümkün olmazsa içeride nifak çıkarmak için yoğun bir gayret sarfediyor. Bunan için öncelikle İYİ Parti lideri Meral Akşener “yerli-milli” sıfatıyla taltif edilerek “Cumhur İttifakı’na katılma” çağrıları yapıldı, rahmetli Oğuzhan Asiltürk üzerinden Saadet Partisi’nin gönlünü iktidara düşürmesi için şirinlik muskaları yazıldı.

Ancak bunların hiçbirisi kar etmediği için yeniden “illet-zillet” çarkı dönmeye başladı. Üzerinde ‘ihanet’ etiketi yazılı bu çark öylesine kıyıcı ki hiçbir siyasi etik ve insani kural tanımıyor. Bir gün ‘masanın altında birisi daha var’ diyerek HDP üzerinden muhalefet dövülüyor, bir başka gün ise İYİ Parti’nin hassasiyetleri kaşınarak “masada büyük çatlak” şarkıları söyleniyor.

Oysa 6’lı masa AK Parti ve MHP birlikteliğinde olduğu gibi partilerin kimliklerinin birbiriyle özdeşleştiği, yani tek parti haline geldiği bir ittifak değil. Bugün AK Parti ile MHP adeta tek yumurta ikizi gibi, her iki parti de hukuktan, özgürlükten, liyakatten, şeffaflıktan hoşlanmıyor ama...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP Avrupalı AK Parti ulusalcı mı oldu? 05 Aralık 2022 | 35 Okunma Türk musikisinin rüzgarıyla yeni bir dünyaya… 04 Aralık 2022 | 48 Okunma Böyle bir hukuk ayıbını hak etmiyoruz 02 Aralık 2022 | 502 Okunma İktidarın işi zor 6’lı masanın daha da zor… 30 Kasım 2022 | 643 Okunma Aklın ihmali ya da hurafenin iktidarı 28 Kasım 2022 | 346 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar