Suudi bir asker bir Amerikan üssüne saldırırsa sonra neler olabilir?

Dünkü yazımda Libya'nın maktul lideri Kaddafi'nin öldürülmeden önce Arap Birliği Zirvesi'nde yaptığı konuşmayı hatırlatmıştım.

Beşar Esad'ın sırıtarak izlediği konuşmada Kaddafi soruyordu:
"-Amerika neden Irak'ı işgal etti ki? New York'u, Pentagon'u vuranlar Iraklı değildiler... Amerika'nın Saddam'ı idam etmesini nasıl izah edebilirsiniz ki? Humeyni İran'ına karşı Saddam Amerika'nın yanında savaşmadı mı? ABD Başkan Yardımcısı Cheney Saddam'ın arkadaşı değil miydi?"

Bir saldırı
Sanki Kaddafi'nin gerçekleri vurgulayan konuşmasını doğrulamak için sahnelenmişçesine bir yeni olay yaşandı Amerika'da...Florida'daki ABD donanmasına ait üsse saldırı düzenleyip üç kişiyi öldüren saldırganın Suudi Arabistan Hava Kuvvetleri'ne bağlı eğitim için ABD'de bulunan Muhammed Said Alşamrani adında bir asker olduğu ortaya çıktı. 


YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Depremin nedenini de fay hatlarını da biliyoruz ama hazırlıklı değiliz 27 Ocak 2020 | 2.227 Okunma Hepimiz o anda Elazığlı olduğumuzu hissetmedik mi? 26 Ocak 2020 | 62 Okunma Dünyadaki herkesle aramız açıksa Merkel’in Türkiye’de ne işi var? 25 Ocak 2020 | 2.216 Okunma Yunanistan’ın kadın Cumhurbaşkanı “Gırtlağa kadar batıkken neden Türkler’e sataşıyoruz” diye sorsa ya... 24 Ocak 2020 | 2.601 Okunma Bunlar devlete hizmet ediyor kisvesi altında FETÖ müridi olmuşlar 23 Ocak 2020 | 2.885 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar