KPSS’de paralel devlet parmağı mı var?

KPSS'deki sorunlar nedeniyle ÖSYM Başkanı'nın görevden alınmasının ardından başlayan gelişmeler, "paralel devlet" ve "FETÖ" kuşkularıyla derinleşiyor. Önceki gün MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli...

KPSS'deki sorunlar nedeniyle ÖSYM Başkanı'nın görevden alınmasının ardından başlayan gelişmeler, "paralel devlet" ve "FETÖ" kuşkularıyla derinleşiyor.
Önceki gün MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de "sadece sınavların değil cemevi saldırısının da çok yönlü araştırılması, Balıklı Rum Hastanesi yangınının da provokasyon amaçlı olup olmadığının mutlak suretle ortaya çıkarılması" gerektiğini söyledi. Bunların toplumdaki güven ortamını sarsmayı amaçlayan eylemler olduğunu belirtti.
KPSS soruşturması genişleyerek devam ediyor. Başka yayınevlerinin de inceleneceği söylenirken iki dershaneye giden bazı öğrencilerin bütün soruları bildiği de iddia ediliyor. ÖSYM çalışanlarının banka hesapları da inceleniyor.
ÖSYM'de soruları seçenlerin niye o yayınevinin deneme sorularını aldığı çok önemli. Ama tembellik de olsa kötü niyet de olsa rezalet. Zaten suçlu kim olursa olsun Devlet Bahçeli'nin bahsettiği gibi amaç güvensizlik ortamının topluma saçılması.
Bereket Cumhurbaşkanı Tayyip...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hani artık İstanbul’u sel basmayacaktı? 16 Ağustos 2022 | 178 Okunma ABD derin devleti şimdi ülkesinin başına bela oldu 15 Ağustos 2022 | 376 Okunma Selman Rüşdi’ye saldırı 14 Ağustos 2022 | 314 Okunma Enflasyon canavarına karşı indirim hamlesi 13 Ağustos 2022 | 262 Okunma CHP, toplumu fişliyor mu? 12 Ağustos 2022 | 234 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar