Kılıçdaroğlu ve ekibi siyaset ortamındaki rahatlamanın farkında değiller

Siyasetçiler için en gerekli niteliklerden bir tanesi de "Gözlemcilik"tir. Gözlem yeteneği olan bir siyasetçi çok yanlış yapmaz. Zamanı doğru değerlendirir.

Zamansız çıkışlarla gerçek gündemin dışına düşmez.

Farkında değiller
Ne yazık ki şu andaki ana muhalefet partisinin yönetim kadrolarında sözünü ettiğim gözlemcilik yeteneğinin adeta zerresi bile yoktur. Oysa özellikle İstanbul Belediye Başkanı seçimi sonrasında Türkiye'deki siyasetin ruh haleti değişmiştir. Varlık sebeplerini Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve AK Parti'ye takıntılı olmak gibi gören Beyaz Türkler rahatlamışlardır.

Seçim kazanılabilir
İstanbul Belediye Başkanı seçiminden sonra anlaşılmıştır ki, Erdoğan'ın diktatör olduğu şeklindeki iddialar sadece balondur. Bir parti veya bir kişi bilinçli ve akıllıca bir kampanya yaparsa, AK Parti'ye karşı seçim kazanabilir. İstanbul'da Ekrem İmamoğlu'nun seçim kampanyası da böyle olmuş ve öfke ile tepki üzerine kurulu değil uyum ve hoşgörü üzerine kurulmuştur.


YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Baroları parçalamak daha büyük sorunlara sebep olabilir 02 Temmuz 2020 | 2.605 Okunma Dede olmayanlar dedelerin neler hissettiklerini pek anlayamaz 01 Temmuz 2020 | 2.227 Okunma “Benden sonra her şey bozuldu” çizgisindeki muhalefet siyasetin gerçeğidir 30 Haziran 2020 | 1.951 Okunma Kendi tarihinin gerçeklerini değiştirmeye çalışmak yaygın bir alışkanlıktır 29 Haziran 2020 | 2.048 Okunma Bunca düşman yetmezmiş gibi şimdi de karşımıza Birleşik Arap Emirlikleri çıktı 28 Haziran 2020 | 523 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar