Kılıçdaroğlu ve ekibi siyaset ortamındaki rahatlamanın farkında değiller

Siyasetçiler için en gerekli niteliklerden bir tanesi de "Gözlemcilik"tir. Gözlem yeteneği olan bir siyasetçi çok yanlış yapmaz. Zamanı doğru değerlendirir.

Zamansız çıkışlarla gerçek gündemin dışına düşmez.

Farkında değiller
Ne yazık ki şu andaki ana muhalefet partisinin yönetim kadrolarında sözünü ettiğim gözlemcilik yeteneğinin adeta zerresi bile yoktur. Oysa özellikle İstanbul Belediye Başkanı seçimi sonrasında Türkiye'deki siyasetin ruh haleti değişmiştir. Varlık sebeplerini Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve AK Parti'ye takıntılı olmak gibi gören Beyaz Türkler rahatlamışlardır.

Seçim kazanılabilir
İstanbul Belediye Başkanı seçiminden sonra anlaşılmıştır ki, Erdoğan'ın diktatör olduğu şeklindeki iddialar sadece balondur. Bir parti veya bir kişi bilinçli ve akıllıca bir kampanya yaparsa, AK Parti'ye karşı seçim kazanabilir. İstanbul'da Ekrem İmamoğlu'nun seçim kampanyası da böyle olmuş ve öfke ile tepki üzerine kurulu değil uyum ve hoşgörü üzerine kurulmuştur.


YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bitmeyen cinayet haberleri ile ‘Bu bizim hayatımız’ oluşuyor 24 Ağustos 2019 | 1.926 Okunma ABD Fetullah Gülen yerine HDP’li belediyelerle ilgilenmeyi tercih ediyor 23 Ağustos 2019 | 2.818 Okunma 93 yıldır hayatımızı etkileyen Kamil Koç markası sahip değiştiriyor 22 Ağustos 2019 | 390 Okunma Bakan Soylu çok açık konuştu: Teröre müsamaha yok 21 Ağustos 2019 | 2.204 Okunma PKK terörü ile mücadelede gevşeme olacağını zannedenler zekâ özürlüdür 20 Ağustos 2019 | 2.280 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar