Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “açık ve net” diye tanımladığı Trump Yahudileri kızdırdı

Bilkent Üniversitesi'nde "Dünya İnsan Hakları Günü" etkinliklerine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğrencilerin "Beğendiğiniz liderler kimlerdir" şeklindeki sorularına cevap verirken, Trump ve Putin hakkında şöyle konuşmuş:

"Sayın Trump'ın gizli bir ajandası yok, ne biliyorsa onu söyler. Bana karşı da açık ve net söyler, ben de kendisine açık ve net söylerim. Bir diğer isim de Putin'dir. Görüşmelerimizde gizli bir ajandamız yok. Attığımız adımlar açık ve net. Bölgede barışı birlikte sağlayacağız."

Acaba sonuç ne olur?
Cumhurbaşkanı'nın bu değerlendirmeleri tabii ki iyimserlik yayıyor... Dış siyasette ilişkide olduğumuz iki büyük devletin liderlerinin gizli gündemlerinin olmaması tabii ki önemlidir. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sonunda koronavirüsten başka hastalıkların da olabileceği hatırlandı 21 Eylül 2020 | 145 Okunma Öyle bir yeni dünya ki bu, tarihe bile artık eskisinden farklı bakılıyor 20 Eylül 2020 | 117 Okunma Macron ile Napolyon’un ortak yanları kendilerinden büyük kadınlara aşık olmaları mı? 19 Eylül 2020 | 156 Okunma Diyelim ki Fransa silah satmak istiyor, peki Yunanistan ne istiyor olabilir? 18 Eylül 2020 | 559 Okunma İsrail’e engel olacak kim varsa hepsi tasfiye edilmedi mi? 17 Eylül 2020 | 368 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar