Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “açık ve net” diye tanımladığı Trump Yahudileri kızdırdı

Bilkent Üniversitesi'nde "Dünya İnsan Hakları Günü" etkinliklerine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğrencilerin "Beğendiğiniz liderler kimlerdir" şeklindeki sorularına cevap verirken, Trump ve Putin hakkında şöyle konuşmuş:

"Sayın Trump'ın gizli bir ajandası yok, ne biliyorsa onu söyler. Bana karşı da açık ve net söyler, ben de kendisine açık ve net söylerim. Bir diğer isim de Putin'dir. Görüşmelerimizde gizli bir ajandamız yok. Attığımız adımlar açık ve net. Bölgede barışı birlikte sağlayacağız."

Acaba sonuç ne olur?
Cumhurbaşkanı'nın bu değerlendirmeleri tabii ki iyimserlik yayıyor... Dış siyasette ilişkide olduğumuz iki büyük devletin liderlerinin gizli gündemlerinin olmaması tabii ki önemlidir. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan’a göre Berlin Konferansı’nın kaderini ateşkese uyum belirleyecek 21 Ocak 2020 | 2.276 Okunma Korsan General Hafter akıllı olsaydı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı anlamaya çalışırdı 20 Ocak 2020 | 2.915 Okunma Çok partili demokrasi topluma örnek olacak ideal evlilikleri gündeme taşıdı 19 Ocak 2020 | 58 Okunma Devlet Bahçeli 15 Temmuz darbe girişiminin sivil ayağını sorguluyor 18 Ocak 2020 | 2.215 Okunma Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kanal İstanbul projesine çok yakında başlıyoruz 17 Ocak 2020 | 2.478 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar