Bilinçli seçmen İmamoğlu’nu Kılıçdaroğlu’nun yanına gönderecektir

Orhan Veli'nin "Cımbızlı Şiir"indeki gibi bir durum var siyasette... "Ne atom bombası/ Ne Londra Konferansı/ Bir elinde cımbız,/ Bir elinde ayna;/ Umurunda mı dünya!" Sorun enflasyonu Amerika'nın bir düşmana baskı...

Sorun enflasyonu
Amerika'nın bir düşmana baskı yapmasına benzer bir baskı ile karşı karşıya değil miyiz?
Amerika yetmiyormuş gibi bir de Macron'un Fransa'sı başımıza bela olmaya çalışıyor. Bu arada Suudiler de Kaşıkçı'yı katlettiklerini örtmek için olacak, "Kaşıkçı'nın cesedinin nerede olduğunu Türkiye açıklamıyor" demeye başlamışlar. Bir yanda da Moody's'in Türkiye'nin ekonomik değerini yerin yedi kat altına indirmesi meselesi yok mu?

Yanlış hesap
Bütün bu meseleler sanki Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın şahsi sorunlarıdır... Ya da Türkiye'nin hayati önemdeki bütün meseleleri, sadece AK Parti'nin ve Cumhur İttifakı ortağı MHP'nin sorumluluğundadır.
Muhalefeti ilgilendiren tek konu İstanbul'da Belediye Başkanı seçimini mutlaka Ekrem İmamoğlu'nun kazanmasıdır. Böylece siyasetin gündemini "AK Parti iktidarının ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sonu geldi" diye köpürteceklerdir.

Umurunda değil

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kılıçdaroğlu ve ekibi siyaset ortamındaki rahatlamanın farkında değiller 18 Temmuz 2019 | 2.224 Okunma 15 Temmuz başarılı olsaydı yıldönümünde kimler neleri kutlardı? 17 Temmuz 2019 | 2.677 Okunma “Türkiye’de Amerika’nın temsilcileriymiş gibi gayret edenler var” 16 Temmuz 2019 | 2.260 Okunma Bu dönüm noktasında Türkiye’ye yeni hedefleri anlatmanın zamanıdır 15 Temmuz 2019 | 2.298 Okunma Siyasette yolları ayırmak ile ihanet etmek aynı şey değildir 04 Temmuz 2019 | 3.534 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 2 yorum