Bilinçli seçmen İmamoğlu’nu Kılıçdaroğlu’nun yanına gönderecektir

Orhan Veli'nin "Cımbızlı Şiir"indeki gibi bir durum var siyasette... "Ne atom bombası/ Ne Londra Konferansı/ Bir elinde cımbız,/ Bir elinde ayna;/ Umurunda mı dünya!" Sorun enflasyonu Amerika'nın bir düşmana baskı...

Sorun enflasyonu
Amerika'nın bir düşmana baskı yapmasına benzer bir baskı ile karşı karşıya değil miyiz?
Amerika yetmiyormuş gibi bir de Macron'un Fransa'sı başımıza bela olmaya çalışıyor. Bu arada Suudiler de Kaşıkçı'yı katlettiklerini örtmek için olacak, "Kaşıkçı'nın cesedinin nerede olduğunu Türkiye açıklamıyor" demeye başlamışlar. Bir yanda da Moody's'in Türkiye'nin ekonomik değerini yerin yedi kat altına indirmesi meselesi yok mu?

Yanlış hesap
Bütün bu meseleler sanki Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın şahsi sorunlarıdır... Ya da Türkiye'nin hayati önemdeki bütün meseleleri, sadece AK Parti'nin ve Cumhur İttifakı ortağı MHP'nin sorumluluğundadır.
Muhalefeti ilgilendiren tek konu İstanbul'da Belediye Başkanı seçimini mutlaka Ekrem İmamoğlu'nun kazanmasıdır. Böylece siyasetin gündemini "AK Parti iktidarının ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sonu geldi" diye köpürteceklerdir.

Umurunda değil

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Konu ölüm olunca koronavirüs falan teferruattır 25 Şubat 2020 | 2.192 Okunma Artık eskisi gibi değiliz, dünyanın gerçeklerine karşı hazırlıklıyız 24 Şubat 2020 | 2.108 Okunma HDP Eş Başkanı Buldan’dan CHP’ye “Artık cesur olun” çağrısı... 23 Şubat 2020 | 293 Okunma Soros ve FETÖ uzmanı kesilenler her salataya maydanoz olma noktasındalar 22 Şubat 2020 | 335 Okunma Türkiye’deki Türk düşmanları Almanya’dakilerden çok daha fazla 21 Şubat 2020 | 160 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 2 yorum