Avrupa’da havacılık sistemi çökerken Türkiye turizm rekoru kırıyor

Kötü giden dünyada bu aralar Türkiye için ümit verici gelişmeler yaşanıyor. Bundan sonra İstanbul Havalimanı'na gidenler telefonlarında 5G işaretini görebilecekler. 5G demek, "beşinci jenerasyon iletişim teknolojisi"...

Kötü giden dünyada bu aralar Türkiye için ümit verici gelişmeler yaşanıyor. Bundan sonra İstanbul Havalimanı'na gidenler telefonlarında 5G işaretini görebilecekler. 5G demek, "beşinci jenerasyon iletişim teknolojisi" demek. Yani bağlantının hızlı olmasından öte bir durum.
5G teknolojisinin kullandığı frekans ile uçakların yüksekliğini ölçen aletin frekanslarının yakın olmasından ötürü Amerika'da Federal Havacılık Kurumu ile Federal İletişim Kurumu kavga halindeydi. Bu teknolojinin artık bir havalimanında kullanılıyor olması bu tartışmaları da bitirecek gibi duruyor.

ULAŞIMDA BÜYÜK KRİZ
Bizde bunlar yaşanırken Almanya'da havacılık sistemi büyük krize girdi. Lufthansa Havayolları'nda yaşanan grev nedeniyle 701 tane uçuş iptal edilirken on binlerce yolcu da mağdur oldu. İnsanlar valizlerini almak için saatlerce bekliyorlar. İngiltere'de de benzer görüntüler yaşanıyor. İnsanlar 6-7 saat bekleyerek uçabiliyorlar. Belçika, Hollanda ve İtalya gibi Avrupa ülkelerinde uçuşlar gerçekleştirilemiyor. Dahası demiryollarında da benzer ulaşım krizleri haberleri gelmeye başladı.

TÜRKİYE DÜNYAYA...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan’ın Soçi ziyaretinin etkileri 07 Ağustos 2022 | 103 Okunma KPSS’de paralel devlet parmağı mı var? 06 Ağustos 2022 | 169 Okunma Soçi’deki Erdoğan-Putin görüşmesi neden önemli? 05 Ağustos 2022 | 168 Okunma ABD-Çin gerginliği Rusya’ya yarayacak 04 Ağustos 2022 | 191 Okunma Türkiye’yle çatışma Yunanistan’a felaket getirir 03 Ağustos 2022 | 255 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar