Arap turistler yolda

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman, Türkiye'ye geliyor. Bu görüşmede bölgesel meseleler ve ekonomik anlaşmalar gündeme gelecek. Türkiye-Suudi Arabistan ilişkilerinin normalleşmesinde çok önemli bir adım olacak. Ziyaret...

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman, Türkiye'ye geliyor. Bu görüşmede bölgesel meseleler ve ekonomik anlaşmalar gündeme gelecek. Türkiye-Suudi Arabistan ilişkilerinin normalleşmesinde çok önemli bir adım olacak. Ziyaret öncesinde üç senedir devam eden Suudi turistlerin Türkiye'ye ziyaret yasağı kaldırıldı.
1 Temmuz günü ilk Suudi turist uçağının Trabzon'a inmesi bekleniyor. Suudi turistler havanın serinliği vesilesiyle Karadeniz yaylalarında yaz tatili geçirmeyi seviyorlar. Türkiye hem doğası hem kültürü hem de fiyatları ile tüm dünyanın cazibe noktası haline geldi. Belli ki turizm sezonu çok iyi geçecek.

NATO'NUN OYUNUNU BOZDUK
Bu ayın sonunda İspanya'da yapılacak olan NATO zirvesinde Türkiye'nin merkezinde bulunacağı tartışmalar şimdiden ilgi çekmeye başladı. Bu tartışmanın başında Yunanistan'ın Türkiye hakkındaki iddiaları ve Türkiye'nin Yunanistan'a dönük cevapları geliyor.
Yunanistan, Türkiye'nin hava sahasını sürekli ihlal ettiğini söyleyecek ve özellikle Dedeağaç üzerinde yapılan uçuşlara dikkati çekecek. Türkiye de adaların anlaşmalara aykırı biçimde silahlandırılmasını işleyecek.
Bu arada Türkiye'nin veto...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FETÖ ve CHP’nin Berat Albayrak’a iftirası yargıdan döndü 03 Temmuz 2022 | 275 Okunma Madrid mutabakatı Yunanlıları öfkelendirdi 02 Temmuz 2022 | 212 Okunma Madrid sonrası yeni Soğuk Savaş 01 Temmuz 2022 | 174 Okunma Erdoğan zirvede istediğini aldı 30 Haziran 2022 | 161 Okunma Madrid, Türk dış politikasının dönüm noktası 29 Haziran 2022 | 290 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar